Рома подчини Сампдория на "Олимпико", Малкия фараон се развихри (видео)

Тимът на Рома подчини Сампдория с 4:1 на "Олимпико" в Рим в мач от 12-ия кръг на Серия "А". Жуан Жезус вкара първия гол в двубоя, извеждайки Рома напред в 19-ата минута, а в 59-ата Патрик Шик бе точен за 2:0. Стефан Ел Шаарауи реализира третото попадение в 72-ата минута. В 89-ата минута Грегоар Дефрел порази вратата на Рома за 3:1. В третата минута на добавеното време Ел Шаарауи оформи крайния резултат.

Джъстин Клуйверт и Патрик Шик получиха място в стартовия състав на "вълците" днес, а гостите от Генуа разчитаха в атака на Джанлука Капрари и французина Греогар Дефрел, който играе в Самп под наем именно от Рома.

Рома излезе напред в резултата в 19-ата минута, когато Браян Кристанте се извиси във въздуха и стреля с глава след центриране от корнер, а Жуан Жезус от голлинията довкара влизащата във вратата на Емил Аудеро топка.

В 33-ата минута Александър Коларов, който вчера имаше рожден ден и навърши 33 години, едва не си отбеляза куриозен автогол. Той се опита да играе с глава пред собствената врата, но уцели греда.

Две минути по-късно греда имаше и за Рома. Джъстин Клуйверт проби хубаво отдясно и стреля в близкия на Аудеро ъгъл, но топката се отби от страничния стълб.

Чешкият нападател Патрик Шик имаше чудесен шанс да вкара гол на бившия си тим в началото на второто полувреме, но бе блокиран от защитник на Сампдория миг преди да стреля.

В 54-ата минута имаше важен момент в наказателното поле на Рома. Гастон Рамирес падна на тревата след леко съприкосновение с Костас Манолас и първоначално реферът Масимилиано Ирати посочи бялата точка. След това обаче съдията реши да се консултира със системата ВАР и отмени дузпата.

В 59-ата минута Шик направи резултата 2:0. Стефан Ел Шаарауи напредна по левия фланг и подаде на намиращия се до него Коларов, който центрира остро по земя, а Шик от близко разстояние отклони топката във вратата.

Стефан Ел Шаарауи отбеляза много красив за 3:0 в 72-ата минута. Малкия фараон бе изведен сам рещу Аудеро и първоначално не успя да го преодолее. Ел Шаарауи обаче не се отказа, върна си притежанието на топката и с майсторски удар от трудна позиция прехвърли стража.

Пет минути преди края гостите пропуснаха отличен шанс за гол, като играч на Самп стреля с главо право в стража Робин Олсен след центриране от ъглов удар.

В заключителните минути зрителите на “Олимпико” видяха още два гола. Първо, в 89-ата минута Грегоар Дефрел наказа доскорошните си съотборници, след като получи топката в наказателното поле, майсторски си нагласи удобно топката и опъна мрежата зад Олсен.

В третата минута на добавеното време включилият се от пейката Един Джеко опита пас към Ел Шаарауи след контраатака на домакините. Стражът Аудеро пробва да пресече подаването, но всъщност направи прекрасна асистенция на Малкия фараон, който с лекота отбеляза втория си гол в срещата.
Рома заема шесто място в класирането с 19 точки след тази победа, а Сампдория е на 12-а позиция с 15 точки.