Марек бие, феновете се скараха заради президента

Марек показа добра игра и най-после спечели мач в Югозападната Трета лига. На своя стадион „Бончук“ дупничани разбиха с 4:0 тима на Надежда (Доброславци).

Още в 10-ата минута бе отсъдена дузпа за домакините за удар в гръб срещу Димитър Владимиров в наказателното поле. Вратарят на Надежда Калин Дончев обаче отрази удара от бялата точка на Даниел Георгиев, който за втори пореден мач пропуска дузпа за Марек. Дупничани продъжиха да атакуват и в 25-ата минута Даниел Димитров от воле порази противниковата врата за 1:0. В последната минута на полувремето Роби Атанасов покачи на 2:0 останал сам срещу стража на гостите. В 70-ата минута Близнаков завърши хубава атака за 3:0, а 5 минути по-късно центриране на Пидев бе превърнато в гол с глава от Росен Йорданов.

Добрият мач на Марек донякъде бе развален от разправии с участието на феновете. В началото на срещата част от тях изляха гнева си върху противникови привърженици позиционирали се в сектор А на стадиона. В средата на полувремето пък в сектор Б, известен в Дупница като "Слънчев брег" се появи плакат с искане за оставката на президента Борис Паризов. Други привърженици обаче скочиха в защита на клубния бос и освиркаха действията на своите събратя от отсрещния сектор и поискаха транспарантът да бъде свален.