Лудогорец удари Берое с фамозен гол на Лукоки (видео)

Лудогорец извоюва важна победа срещу Берое в двубой от 15-ия кръг на Първа лига. Единственото попадение в срещата бе дело на Джоди Лукоки в 81-ата минута, което бе фамозно. По този начин българският шампион се затвърди на върха в класирането с три точки пред ЦСКА-София и четири пред Левски.
Мачът бе равностоен през първата част, но през вторите 45 минути "орлите" имаха пълно превъзходство и съвсем логично стигнаха до победата. Възпитаниците на Тони Здравков направиха доста пропуски през втората част.
Двата тима по веднъж имаха претенции за дузпа, но главният съдия не ги уважи.
В първите 25 минути чистите голови положения липсваха. Двата тима отделиха доста време за разузнаване и през първата част действаха предпазливо в атака. Яцек Горалски опита удар отдалеч, който профуча над напречната греда. Гостите отговориха с опасна атака, при която Борислав Цонав пое в наказателното поле, но шутира неточно.
В 43-ата минута, в една от редките интересни атаки в срещата, Вандерсон изведе Клаудио Кешерю, който шутира без подготовка, но Перниш бе заел добра позиция и изби в корнер.
Второто полувреме премина изцяло под диктовката на домакините.

"Орлите" натиснаха своя противник и почти не оставиха шанс на своя опенент. Разбира се, Берое на няколко пъти опита да отбележи гол, но определено на играчите на Александър Томаш им липсваше класа в завършващия пас.

Марселиньо пробва късмета си с удар от границата на наказателното поле, който премина покрай десния стълб. В 54-ата минута Вандерсон бе изведен на добра позиция. Бразилецът шутира по диагонала, но не намери целта.
Три минути по-късно Марселиньо се освободи майсторски от играч на гостите, но силният му изстрел профуча над напречната греда.
Натискът на Лудогорец продължи и в следващите минути, но "орлите" на два пъти не успяха да реализират от удобни позиции. Лукоки шутира от въздуха право в ръцете на Перниш. В 70-ата минута Вандерсон върна към Густаво Кампаняро, който също ката Лукоки стреля право в обсега на стража от Стара Загора.
Малко по-късно и Якуб Шверчок пропиля изгодна ситуация, като мерникът на нападателя се оказа неточен.
В 81-ата минута превъзходството на Лудогорец през втората част даде резултат. Натанаел центрира към Лукоки, който вкара фамозен гол с глава - 1:0!

До края на срещата не се случи нищо интересно Лудогорец успя да дръпне на върха в класирането. Берое пък е на четвърто място с 27 точки.

ЛУДОГОРЕЦ - БЕРОЕ 1:0

1:0 Лукоки 81

ЛУДОГОРЕЦ: 33. Ренан, 3. Недялков, 6. Натанаел, 8. Лукас Саша, 10. Кампаняро, 28. Кешерю, 30. Моци, 44. Горалски, 84. Марселиньо, 88. Вандерсон, 92. Лукоки