Гол в 17-ата секунда не се оказа достатъчен за Локо (Пд) да превземе София (видео)

Отборите на Славия и Локомотив (Пловдив) завършиха наравно 1:1 в мач от 15-ия кръг на Първа лига. Двата тима изиграха равностоен мач, като имаше положения и пред двете врати, така че равенството изглежда като логичният резултат от двубоя. Гостите откриха резултата с гол още в 17-ата секунда, дело на Анте Аралица, но през втората част Илиан Мицански изравни малко след като се бе появил в игра.

74 Славия - Локомотив Пловдив

Резултатът бе открит още с първата атака в мача. Бирсент Карагарен премина Гамаков по дясното крило и намери по земя Анте Аралица, който без да се бави откри, пронизвайки Антонис Стергиакис.

В следващите минути Славия опита да наложи натиск, като на няколко пъти имаше положения за изравняване. На два пъти обаче Мартин Луков бе стабилен на вратата си. Загорчич пък реши да замени още преди почивката Георги Йомов, който не се оплакваше от контузия. В 32-ата стражът на гостите изби по акробатичен начин далечен удар на Владислав Узунов. Така или иначе до почивката до промяна в резултата не се стигна.

В началото на втората част Бирсент Карагарен отправи опасен удар, но стражът на "белите" изравни. В 62-ата минута обаче резервата Мицански изрвни, след като бе намерен в наказателното поле от Янис Карабельов и технично направи 1:1. До края на мача и двата тима си размениха по едно опасно положение, но Славчо Шоколаров за домакините и Карагарен за гостите не успяха да се възползват.

След последния съдийски сигнал се стигна до

грозни сцени и двата щаба влязоха в ръкопашна схватка

, която се пренесе и в тунела. За момента не е ясно каква е причината за мелето, като и двамата наставници решиха да не коментират ситуацията.

Така след равенството между двата тима Славия събра 17 точки и в момента е на десета позиция в шампионата. “Белите” вече са в серия от три мача без успех. Локомотив от своя страна е седми с 21 точки.

СЛАВИЯ - ЛОКО (ПЛОВДИВ) 1:1
0:1 Аралица (1)
1:1 Мицански (62)