Ботев (Враца) се завърна у дома с победа (видео)

Отборът на Ботев (Враца) постигна труден успех с 1:0 над Дунав (Русе). Нападателят на "зелените" Валери Домовчийски зарадва пълните трибуни на стадион “Христо Ботев”. Таранът реализира единственото попадение в срещата от 14-ия кръг на Първа професионална лига.

Ботев спечели трите точки, след като тимът се завърна на своя стадион след 14 кръга, в които съставът на Сашо Ангелов домакинстваше на “Огоста” в Монтана.

Първата интересна ситуация дойде след само 120 секунди игра, когато Йордан Апостолов отправи точен удар с глава, но Станислав Антонов не позволи на халфа да ознаменува с гол своя мач №50 в Първа лига.

В 21-ата минута Божидар Васев проби в наказателното поле и падна. Първоначално главният съдия Стефан Апостолов посочи бялата точка, но след това отмени решението си и даде жълт картон на крилото на “драконите”.

В 35-ата минута играчите на Ботев пропуснаха отличен шанс да открият резултата. Ненов получи топката отдясно на наказателното поле и стреля, но стражът на Дунав демонстрира рефлекс и спаси. Това бе и последното интересно положение за първата част.

Второто полувреме стартира отлично за домакините, които откриха резултата чрез Валери Домовчийски. Опитният нападател се възползва от груба грешка в защитата на гостите.
В 71-ата минута Иван Коконов стреля от далечна дистанция, но кълбото премина встрани от целта. До края на срещата гостите се опитаха да стигнат до точката, но "зелената" отбрана се справи и заслужено домакините спечелиха трите точки.

С този успех Ботев вече е на 9-о място с актив от 18 точки. “Драконите” от Русе пък са 11-и с четири по-малко. В следващия кръг футболистите на Сашо Ангелов гостуват на Левски, а Дунав е домакин на ЦСКА-София.

БОТЕВ (ВРАЦА) - ДУНАВ 1:0

1:0 Валери Домовчийски (49')