Мъката донесе радост на Светкавица срещу Калиакра

Светкавица (Търговище) победи у дома с минималното 2:1 тима на Калиакра (Каварна) в среща от ХII кръг на Трета лига – Североизточна аматьорска група.
Двубоят се игра на градския стадион „Димитър Бурков“ и беше наблюдаван от малобройна публика – близо 100 зрители. Още в началото търговищенци превзеха вратата на гостите с ранен гол на Мирослав Великов (Мъката) във 2-ата минута.
След това играта се водеше предимно в централната част на терена с атаки и към двете врати. При една от поредните атаки на гостите в 30-ата минута Йордан Калинков възстанови равенството 1:1. До края на полувремето нов гол и така не падна въпреки многото изгодни за отбелязване ситуации.
В началото на второто полувреме отново Мирослав Великов (Мъката) реализира за 2:1 с което зарадва както ръководството на ФК Светкавица така и най-верните привърженици по трибуните. Това въодушеви съотборниците му и в следващите минути те можеха бързо да увеличат головото си предимство.
Въпреки непрестанните атаки и игровото предимство което имаха футболистите на Светкавица (Търговище) до нов гол не се стигна и мача завърши с минимална победа за домакините. В следващия ХIII кръг – 18 ноември (неделя) от 14,00 часа Светкавица (Търговище) гостува на Суворово, ден по рано „Калиакра“(Каварна) приема у дома „Кубрат 2016“(Кубрат)