Наполи се измъкна сух под дъжда в Генуа (видео)

Отборът на Наполи се добра до победа с 2:1 в гостуването си на Дженоа от 12-ия кръг в Серия "А". Домакините на стадион "Луиджи Ферарис" първи откриха резултата в мача в 20-ата минута с попадение на Кристиан Куаме, но гостите успяха да направят пълен обрат след гол на Фабиан Руис Пеня в 62-ата минута и автогол на Давиде Бираски в 86-ата минута. Мачът за кратко бе прекъснат в началото на второто полувреме заради проливен дъжд, който се изсипа над Генуа. Именно след подновяването на играта, въпреки лошите условия и наводнения терен, неаполитанците успяха да измъкнат победата под носа на своя съперник и да се доближат само на 3 точки от водача в класирането Ювентус.

Дженоа заложи на Кшищоф Пьонтек и Кристиан Куаме в атака, като те имаха подкрепа по крилата от Дарко Лазович и Оскар Хилйемарк.

Карло Анчелоти пък противопостави Аркадиуш Милик, Лоренцо Инсиние и Хосе Кайехон в атака и Алан Маркес, Марек Хамшик и Пьотър Зелински в средата на терена.

Първото положение в мача бе за домакините. В 8-ата минута неразбирателство в защитата на Наполи позволи топката да се озове в Пьонтек на границата на наказателното поле, но ударът на поляка не намери очертанията на вратата.

В 11-ата минута Инсиние проби през центъра и отправи удар, който бе спасен от вратаря Йонуц Андрей Раду.

Гостите имаха нова добра възможност в 18-ата минута. Пьотър Зелински получи около точката на дузпата и отправи изстрел, който профуча над вратата.

В 20-ата минута обаче "Грифоните" стигнаха до откриване на резултата. Ромуло центрира по прекрасен начин отдясно и сложи топката на главата на Куаме, който отблизо я прати във вратата за 1:0.

В 36-ата минута Наполи пропусна страхотна възможност да се върне в двубоя. Кайехон подаде за Милик във вратарското поле и той засече кълбото на около метър пред голлинията, но стражът Раду с блестяща намеса успя да опази резултата непроменен.

Две минути по-късно събитията се пренесоха пред другата врата и Пьонтек отправи изстрел с глава, но право в тялото на Давид Оспина.

В 42-ата минута Марио Руи се бе включил в предни позиции и пробва диагонален шут по земя, който обаче не намери очертанията на вратата.

Недоволен от случващото се на терена Карло Анчелоти направи две промени още на почивката. На мястото на Аркадиуш Милик и Пьотър Зелински се появиха Дрис Мертенс и Фабиан Руис Пеня.

Първият шанс пред Мертенс се откри в 55-ата минута. Тогава той получи в наказателното поле и отправи диагонален удар, който обаче бе доста неточен.

В 58-ата минута съдята Абисо прецени, че трябва временно да прекъсне мача заради поройния дъжд, който се изсипа над стадион "Луиджи Ферарис". След пауза от около 10-15 минути дъждът спря и срещата бе подновена.

В 61-ата минута Хилйемарк пробва диагонален удар, който обаче бе доста далеч от целта. Минута по-късно Наполи успя да възстанови равенството. Дрис Мертенс получи пред наказателното поле и с пета подаде към Фабиан Руис, който от движение прати топката във вратата за 1:1.

В 67-ата минута вратарят на домакините Раду отново трябваше да се намесва решително след далечен изстрел по земя, който коварно се бе насочил къл долния десен ъгъл на вратата му, но румънецът с блестящ рефлекс изби.

В 75-ата минута Куаме стреля към вратата на Оспина, но не успя да намери очертанията и топката отиде в аут.

В 86-ата минута при едно коварно центриране от фаул Давиде Бираски действа неразчетено и засече топката в собствената си врата, като така подари успеха в полза на съперника.

С тази победа Наполи събра актив от 28 точки и временно излезе на 2-ото място в класирането. Дженоа пък допусна трета поредна загуба и се срива в класирането, като вече се намира на 14-ата позиция с 14 точки.