Лион се пребори с последния

Отборът на Лион победи последния Гинган с 4:2 на "Стад дю Рудуру" в мач от 13-ия кръг на Лига 1. Срещата обаче не премина леко за “хлапетата” и можеше и да не завърши с успех за тях.

Домакините, водени от новия си наставник Жуслен Гувернек, откриха в 21-ата минута чрез Маркус Тюрам. Това се оказа сериозно препятствие за "хлапетата", които успяха да изравнят едва в 62-ата минута чрез Хюсем Ауар. След това, в рамките на 7 минути звездата на Лион Мемфис Депай покачи до 3:1 и до голяма степен реши нещата в полза на гостите.

Духът на Гинган обаче им позволи да стигнат до ново попадение - след реализирана дузпа отстрана Маркус Тюрам в 79-ата минута. Точката обаче бе сложена от резервата Максуел Корнер седем минути преди края на редовното време на срещата.

След този успех Лион остава четвърти в таблицата с актив от 24 точки, докато Гинган се задържа на последното място със 7 т.