Монтана обърна Добруджа за втората си победа в Суперлигата (видео + статистика)

Волейболният отбор на Монтана записа втората си победа от началото на сезона в Суперлигата на България. Момчетата на треньора Даниел Пеев обърнаха и надделяха като гости на Добруджа 07 (Добрич) с 3:2 (19:25, 25:11, 21:25, 25:22, 15:8) в последната среща от 4-ия кръг на първенството, играна тази вечер в пълната зала "Добротица".

Така монтанчани са на 8-о място във временното класиране с 2 победи, 2 зауби и 5 точки. Добруджа е на 6-а позиция също с 2 успеха и 2 поражения, но с 8 точки. В следващия 5-и кръг Монтана е домакин на новака Дея спорт (Бургас), докато добричлии ще гостуват на другия нов отбор в елита Дунав (Русе).

Срещата започна равностойно. Домакините от Добруджа натрупаха преднина в края на първия гейм и поведоха след убедителното 25:19. Втората част премина изцяло под диктовката на Монтана и разгромното 25:11 в тяхна полза. До средата на третия гейм монтанчани имаха преднина, но Добруджа съумя да изравни и отново да поведе в геймовете след 25:21. Гостите от Монтана, обаче, не се предадоха и стигнаха до решетелен тайбрек след 25:22. Той започна отлично за играчите на Даниел Пеев, които дръпнаха с 6:2, а малко по-късно с 11:5, за да спечелят в крайна сметка с 15:8 и 3:2.

Това е втора победа за Монтана, докато Добруджа 07 допусна втора загуба от началото на първенството.

Виталий Бондар бе най-резултатен с 23 точки (2 аса, 3 блока, 51% ефективност в атака), Анти Пойкела добави 20 (4 аса, 62% ефективност в атака, 18% перфектно и 73% позитивно посрещане) за Монтана.

За домакините Велизар Чернокожев завърши с 21 точки (1 ас, 1 блок, 51% ефективност в атака).

ДОБРУДЖА 07 (ДОБРИЧ) - МОНТАНА 2:3 (19:25, 25:11, 21:25, 25:22, 15:8)
ДОБРУДЖА: Денимир Димитров 2, Велизар Чернокожев 21, Игор Антюк 10, Ивайло Иванов 7, Денис Чавдаров 11, Александър Кордев 8 - Николай Тодоров-либеро (Виктор Костадинов 5, Самуил Василев, Александър Николов)
Старши треньор: ПЛАМЕН ХРИСТОВ
МОНТАНА: Сергей Андриевски 2, Виталий Бондар 23, Златко Кьосев 16, Анти Пойкела 20, Иван Латунов 12,, Борис Наков 4 - Добромир Иванов-либеро (Кристиан Петров-либеро, Мартин Пенев, Стефан Чавдаров 1)
Старши треньор: ДАНИЕЛ ПЕЕВ.