Септември (София) (U16) - ЦСКА-София (U16)

Рилски спортист победи Академик (София) след силно второ полувреме

Отборът на Рилски спортист (Самоков) постигна победа в двубоя си от VI кръг на Националната Баскетболна Лига, след като тази вечер възпитаниците на Людмил Хаджисотиров се наложиха при визитата си на Академик (София) с 91:71 (20:21; 24:17; 21:13; 26:20).

Джейлън Дженкинс приключи с „дабъл-дабъл“ за победителите – 20 точки и 13 борби, Димитър Маринчешки се отличи с 13 точки, а Евгени Хаджирусев и Артър Едуърдс вкараха по 11 точки.

Цветомир Чернокожев беше най-резултатен за младите „студенти“ – 17 точки, а Николай Николов завърши с 16 точки.

Първото полувреме премина равностойно, като домакините от Академик стояха много добре на терена и на почивката изоставаха само с шест точки – 38:44.

Баскетболистите на Рилски спортист вдигнаха рязко оборотите през третата четвърт, което им позволи да се откъснат напред с 14 точки – 65:51, като в заключителните десет минути възпитаниците на Людмил Хаджисотиров запазиха концентрация и се поздравиха със заслужена победа – 91:71.