Ботев (Нови пазар) превзе върха в групата

Ботев (Нови пазар) превзе върха в Трета лига – Североизточна аматьорска група. Това стана след категоричната победа у дома над Бенковски (Бяла). Двубоят се игра на градския стадион в Нови пазар пред около 50-60 зрители и бе от поредния ХII кръг. „Жълто-черните“ от Нови пазар излязоха на терена като лидери в групата, с много движения, с голямо притежание на топката и непрестанни атаки към вратата на гостите, пазена от Александър Ангелов.

Въпреки надмощието си обаче, първият гол падна в 15-ата минута, отбелязан от Живко Герчев от пряк свободен удар от близо 25-30 метра. До края на първата част с нови голове се отчетоха Димитър Димитров в 24-ата минута, Симеон Симеонов в 37-ата минута и отново Димитър Димитров в 39-ата минута. Резултатът набъбна на 4:0, като малобройната публика очакваше още голове. Това обаче до края на първата част не се случи и двата отбора се прибраха на почивката между двете полувремена. В началото на втората част футболистите на Ботев (Нови пазар) намалиха темпото с мисълта, че всичко в мача вече е решено.

Това даде импулс на гостите и те на моменти с бързи контраатаки атакуваха вратата на Тодор Тодоров. В 58-ата минута Стамен Владимиров (Бенковски) беше спънат от защитник на домакините на линията на наказателното поле. Реферът от Силистра Джунейт Мюмюн отсъди пряк свободен удар, бурно оспорен от футболистите на гостите с искане на дузпа. След консултации с асистент рефера Иван Димитров (Силистра) и 4-ия рефер Илия Караколев (Варна) главният съдия на мача промени решението си и отсъди дузпа.

От бялата точка Илия Ковачганев беше точен – 4:1. В 70-ата минута гостите отбелязаха нов гол чрез централния си нападател Стамен Владимиров, който беше изведен в наказателното поле на новопазарци. В оставащите до края на срещата минути бяха направени няколко смени в тима на домакините. В игра се появиха млади футболисти, на които ще се разчита и в следващите мачове.

Те внесоха свежи сили за нови атаки към вратата на гостите. В 82-ата минута, след атака от дясно и центрирана топка в наказателното поле на Бенковски, Симеон Симеонов се възползва от възможността за отбелязване на гол  и от близко разстояние оформи крайното 5:2. Победата направи Ботев (Нови пазар) лидер в групата преди утрешните срещи от кръга. В следващия ХIII кръг -17 ноември (събота) от 14,00 ч. Ботев (Нови пазар) гостува на новака Тополи 2010 (Тополи), докато Бенковски (Бяла) ще почива.