Саутхамптън пак се размина с победата след груба съдийска грешка (видео)

Саутхамптън остава без победа в Премиър лийг от септември насам, след като днес "светците" направиха 1:1 с Уотфорд на "Сейнт Мери". Маноло Габиадини (20') даде аванс на домакините с първия си гол от месец май. В 66-ата минута гол на Чарли Остин бе неправилно отменен заради засада. Това се оказа от решаващо значение, тъй като осем минути преди края Хосе Холебас изравни резултата.
"Стършелите" същото имаха претенции към съдиите заради неотсъдена дузпа за нарушение на Бертранд срещу Члоба. Този епизод бе преди изравнителното попадение.
Отборът на Марк Хюз остава на 17 място във временното класиране, като "светците" имат само една победа у дома през тази година. За първи път в своята история Саутхамптън не успява да спечели нито един от първите си шест домакински мача. В четири от тях тимът записа равенства. Уотфорд се изкачи до седмата позиция с 20 пункта.