Ради Кирилов е играч на 29 кръг в Efbet лига

Тотнъм настигна Челси и Ливърпул след попадение на най-неочаквания голмайстор (видео)

Тотнъм постигна четвърта поредна победа във всички турнири, след като надделя за пети пореден път с резултат 1:0 над Кристъл Палас в лондонското дерби от 12-ия кръг на Премиър лийг. Единственото попадение реализира 20-годишният аржентинец Хуан Фойт (66'), който днес изигра едва втори си мач в лигата, след като дебютира преди седмица. С този успех "шпорите" се изравниха по точки с Челси и Ливърпул, които играят своите мачове от кръга утре.

Звездата на Палас Уилфред Заха остана изненадващо извън групата за днешния двубой. Неговото място бе заето от Джордан Аю. Виктор Уаняма и Деле Али започнаха за "шпорите", а Кристиан Ериксен бе оставен на скамейката за началото.

Домакините стартираха по-добре на наводнения от проливния дъжд терен на "Селхърст Парк". В 13-тата минута центриране на Таунзенд отляво бе върнато от Макартър успоредно на голлинията. В последния момент Моура изчисти с глава пред Кояте, който очакваше да прати топката във вратата на Лорис.

В 24-тата минута Трипиър получи разтежение и бе заменен от Орие.

Тотнъм наложи натиск през втората половина от полувремето. Дейвис и Сисоко направиха няколко добри пробива, но така и не се стигаше до завършващ удар. Деле Али пропусна една възможност, когато бе оставен непокрит в наказателното поле, но стреля неточно с глава. Единственият точен удар в актива на гостите отправи Кейн в 31-вата минута, когато шутира от 25 метра, но Хенеси внимаваше и изби.
В 50-ата минута Лорис се намеси неособено добре при един корнер пред неговата врата, но извади късмет, тъй като Томкинс не успя да насочи топката с глава и стражът на гостите се намеси.
Осем минути след това Кейн стреля с глава над напречната греда.
В 66-ата минута Тотнъм стигна до гол. Кейн засече с глава центриране от корнер, топката рикошира в Макартър, след което 20-годишният Фойт бе оставен непокрит и направи добавка с глава отблизо, вкарвайки първия си гол в Премиър лийг.
В 80-ата минута Лорис изби силен шут на Шлуп от границата на наказателното поле. Пет минути след това Таунзенд стреля право в ръцете на вратаря на гостите от няколко метра. В 91-вата минута Александър Сьорлот пропусна най-чистата възможност за домакините, след като остана очи в очи с Лорис, но стреля силно в него. В ответната атака Сон пропусна да отбележи втори гол за "шпорите".
Тотнъм остава на четвърто място, но вече с 27 точки. Палас е на 16-а позиция с осем пункта.