Нюкасъл тръгна нагоре (видео)

Нюкасъл постигна втора поредна победа в Премиър лийг, след като преди седмица не можеше да се похвали с нито една такава. Този път "свраките" надделя с 2:1 над Борнемут на "Сейнт Джеймис Парк". Хосе Саломон Рондон (7', 39') реализира първите си два гола за "свраките", а Джеферсон Лерма (45') изравни в добавеното време на първата част. След почивката селекцията на Рафаел Бенитес успя да удържи преднината си.

Фабиан Шер, Ки и Айосе Перес започнаха като титуляри за Нюкасъл. Джуниър Станислас замени Джордан Айб в състава на "черешките".

Още в седмата минута "свраките" поведоха в резултата. Рондон засече ниско центриране на Йедлин, но Бегович парира първия му удар. Венецуелецът обаче не сгреши при добавката, вкарвайки първия си гол за Нюкасъл на "Сейнт Джеймсис Парк". Пет минути преди почивката Рондон удвои головата си сметка. Този път той засече с глава центриране на Кенеди и прати топката неспасяемо в горния ъгъл на вратата на гостите.

В добавеното време Бегович спаси отбора си на два пъти. Първо стражът на Борнемут отказа Перес, а след това се намеси, след като Уилсън отклони към собствената си врата центриране на Ки.

В шестата минута от добавеното време на първата част, което бе осем минути, Лерма намали резултата, стреляйки точно с глава след спасяване на Дубравка.

Неприятната новина за гостите, освен резултатът, бе тежката контузия на Адам Смит, заради която бе дадено и споменатото голямо продължение.

През второто полувреме Борнемут потърси изравняването. В 60-ата минута Фрейзър стреля от 25 метра, топката рикошира в Уилсън, но Дубравка спаси. Малко след това Уилсън стреля с глава над гредата. В 73-тата минута Айб получи в много удобна позиция от Гослинг, но стреля над вратата.

Девет минути преди края Бегович лиши Нюкасъл от трети гол след удар на Атсу, който рикошира в Аке.

В 86-ата Гослинг прати топката във вратата на Дубравка, но попадението правилно бе отменено заради засада. В самия край Бегович лиши Рондон от хеттрик.

Нюкасъл се изкачи до 14-а позиция с актив от 9 точки. Борнемут засега остава на шесто място с 20 пункта.