Щутгарт загърби проблемите с успех срещу пряк конкурент

Щутгарт прекъсна лошата серия от четири поредни загуби с победа с 2:0 като гост на Нюрнберг в среща от 11-ия кръг на Бундеслигата. Независимо от това швабите остават последни в класирането, защото успехи регистрираха още Фортуна (Дюселдорф) и Хановер 96.

Щутгарт най-накрая показа нещо стойностно и с голове през второто полувреме съумя да надигне глава. Централният защитник Тимо Баумгартъл вкара първото попадение в 69-ата минута, а в 82-ата появилият се като смяна Ерик Томи ефектно заби кълбото в мрежата за 2:0 с далечен изстрел.

Така вече Нюрнберг се превръща в тима в най-слаба форма, тъй като няма победа вече в пети пореден мач в германския елит и е само на точка от опасната зона. Прогнозата за Вирджил Мисиджан и неговите съотборници не е добра, защото след паузата им предстоят последователни двубои със солидни съперници като Шалке 04, Байер (Леверкузен) и Байерн (Мюнхен), което най-вероятно ще доведе до падане на дъното.