Литекс удари Лудогорец 2 и се залепи зад топ 3

Тимът на Литекс спечели с 2:0 домакинството си на дубъла на Лудогорец във Втора лига. Успехът изстрелва играчите на Живко Желев в непосредствена близост до първите места в класирането, които носят билет за баражите за влизане в елита. Интересно е, че атаката на втория отбор на "орлите" се водеше от Жуниор Брандао, който обаче не успя да застраши сериозно вратата на домакините.

Опитният защитник на Литекс Пламен Николов можеше да открие резултата в 12-ата минута. Бившият национал направи пропуск с глава, но след това неговите колеги успяха да накажат стража Даниел Наумов. В 36-ата минута Тонислав Йорданов намери мрежата. Нападателят бе оставен непокрит в наказателното поле на гостите. Първоначално Наумов отби шута на Йорданов, но при добавката резултатът бе открит. В 51-ата минута Добромир Бонев направи 2:0 за "оранжевите" с изстрел от границата на наказателното поле.