Монтана разкъса Пирин, бивш играч на "орлетата" дразни публиката

Отборът на Монтана удари с 3:0 Пирин (Благоевград) на стадион "Христо Ботев". С получения резултат футболистите на Ферарио Спасов продължават отличния си поход във Втора лига, докато "орлетата" мизерстват на предпоследното място. Срещата в Благоевград завърши с по-сериозни фенски страсти, тъй като Тони Тасев от гостите подразни с радостта си местните приятели на футбола.

В 35-ата минута домакините докоснаха гола след изстрел на Тодор Траянов от границата на наказателното поле. Напречната греда обаче помогна на стража на Монтана Ивайло Василев. Преди това пък пропуск направи Атанас Илиев от гостите. Към края на полувремето Василев показа майсторство, отбивайки шут от упор на Цветомир Вачев, който излезе сам срещу вратаря.

В началото на второто полувреме Иван Михов откри резултата. Капитанът на Монтана посрещна с глава центриране на резервата Сергей Георгиев за 1:0. В 56-ата минута Николай Цветков удвои. И за този гол асистенцията бе на Георгиев. В добавеното време Тони Тасев намери мрежата с левия крак и подразни публиката. Бившият нападател на "орлетата" се израдва мощно на попадението, заради което получи огромна порция псувни от агитката на домакините.