Какво е настроението в националния отбор по ръгби на България преди сблъсъка със Сърбия

Локо (София) спечели "железничарското" дерби

Отборът на Локомотив (София) постигна важен успех в “железничарското дерби” с Локомотив (Горна Оряховица). Футболистите на Ангел Колев се наложиха с 2:0 като гост в среща от 14-ия кръг на Втора лига, а попаденията отбелязаха Мартин Станкев в 8-ата минута и Даниел Васев в 52-ата. Със спечелените три точки днес Локомотив (София) събра актив от 19 точки и вече заема седма позиция във временното класиране. Отборът на Локомотив (Горна Оряховица) пък записа четвърта поредна загуба в първенството и заема 13-то място. Преди днешния двубой домакините отстъпиха на Пирин (Благоевград) с 0:2, Несебър с 2:1 и ЦСКА 1948 с 0:1.

Гостите от София бяха доста по-активни на стадион “Локомотив” в Горна Оряховица и набързо притиснаха своя съперник. “Столичните железничари” поведоха още в 8-ата минута с попадение на Мартин Станкев след грешка в защитата на домакините. И в следващите минути отборът гост налагаше натиск, който обаче не доведе до втори гол през първото полувреме. Седем минути след подновяването на играта през втората част Локомотив (София) вкара втори гол във вратата на тима от Горна Оряховица. Реализатор на попадението в 52-ата минута бе Даниел Васев, възползвайки се от добро подаване. До края на срещата домакините не затрудниха стража Александър Любенов и логично отстъпиха в дербито на “железничарите”.