СПАЛ изпусна Каляри

Отборите на СПАЛ и Каляри завършиха при резултат 2:2 в мача помежду си от 12-ия кръг на италианската Серия “А”. Домакините от СПАЛ пропиляха с лека ръка аванс от два гола в резултата.

Още в 3-ата минута Андреа Петаня изпрати топката във вратата на Каляри с глава след центриране отдясно на Мануел Ладзари.

В 71-ата минута Мирко Антенучи получи топката в наказателното поле на гостите, завъртя се и с точен удар направи резултата 2:0, а СПАЛ изглеждаше съвсем близо до трите точки.

Само след 5 минути обаче резултатът вече беше 2:2 и остана такъв до последния съдийски сигнал. В 73-ата минута Леонардо Паволети даде надежда на Каляри, връщайки един от головете, а в 76-ата намиращият се до точката за изпълнение на дузпа Артур Йоница порази вратата на Алфред Бенджамин Гомис и спаси Каляри от поражение.

СПАЛ е 15-и в класирането с 13 точки, докато Каляри е на 13-о място с 14 точки.