Парма укроти Торино като гост (видео)

Тимът на Парма надви с 2:1 като гост Торино в мач от 12-ия кръг на Серия “А”. И трите попадения в срещата бяха реализирани през първото полувреме, като Жервиньо (9) и Роберто Инглезе (25) бяха точни за Парма, а голът за домакините от Торино бе дело на Даниеле Базели (37).

В 9-ата минута Жервиньо се пребори по левия фланг с двама играчи на Торино и с удар от съвсем близко разстояние преодоля Салваторе Сиригу, давайки аванс на гостите в резултата.

В 25-ата минута Роберто Инглезе вкара втори гол за бившия тим на Христо Стоичков и Валери Божинов. Инглезе технично насочи топката във вратата на “биковете” след центриране отляво, а в оснавата на атаката бе Жервиньо.

В 37-ата минута Даниеле Базели с мощен шут от границата на наказателното поле изпрати топката в долния ляв ъгъл на стража Луиджи Сепе - 1:2.

Девет минути след паузата 26-годишният Инглезе, който след два дни има рожден ден, можеше да направи резултата 1:3, но уцели греда. Въпреки това, гостите в крайна сметка се поздравиха с победата и заемат 9-о място със 17 точки. Торино е на 8-а позиция със същия брой точки.