Кошмарът Черно море отново нокаутира Левски (видео+галерия)

Тимът на Черно море отново се превърна в кошмар за Левски. "Моряците" нокаутираха "сините" след победа с 1:0 на "Тича" в мач от 15-ия кръг на Първа лига. Така десет дни, след като Илиан Илиев и момчетата му изхвърлиха столичани от Купата на България, отново разплакаха 26-кратните шампиони на България. Единственото попадение беше дело на Жоржиньо в 22-ата минута. Този път вратарят Мартин Полачек имаше голяма вина за гола, който се оказа решаващ. Освен него Жерсон Кабрал също не помогна на своя отбор, след като в рамките на две минути си изпроси два жълти картона, оставяйки Левски с десет човека в 68-ата минута.

21 точки

, като четири от тях са срещу "сините", които трябва да се радват, че до края на редовния сезон няма да излизат повече срещу Черно море.

Двата тима излязоха

един срещу друг само 10 дни след драматичната победа на "моряците" в Купата на Българи

я.

Тогава домакините

изравниха в 91-ата минута за 2:2, след което бяха по-точни при изпълнението на дузпите

.

Треньорът на домакините Илиан Илиев имаше проблеми с липсата на няколко титуляри. Илиас Хасани бе наказан, а Пламен Димов, Атанас Зехиров и Емил Янчев бяха контузени.

Специалистът искаше нова победа над бившия си тим,

като бе направил цели седем промени в състава от загубата с 1:2

срещу Ботев (Враца). Стефан Станчев, Димов, Зехиров, Патрик Андраде, Георги Божилов, Радослав Василев и Мартин Минчев бяха заменени от Мартин Костадинов, Виктор Генев, който дебютира за "моряците", Петър Витанов, Аристат Ндонгала, Георги Илиев, Меди Фенуш и Жоржиньо.

Вратарят Благой Макенджиев, Мирослав Енчев, Уго Кононго и Васил Панайотов бяха останалите титуляри в тимовия лист. Кононго обаче получи травма на загрявката и Станчев излезе титуляр.

Славиша Стоянович, който има сериозен проблем с вратарския пост през тази кампания, върна Мартин Полачек под рамката вместо Божидар Митрев.

Той бе направил още една промяна в тима от успеха с 4:1

над Ботев (Пловдив). Бразилецът Паулиньо се завърна в състава след контузия, докато Антъни Белмонт седна на пейката.

Защитата пред Полачек отново бе съставена от Милош Цветкович, Нуно Рейш, Давид Яблонски и Луи Нганиони. Давиде Мариани беше опорен халф до Кали Тиам, а Габриел Обертан, който отново бе капитан, Жерсон. Кабрал и Паулиньо действаха зад голмайстора Станислав Костов.

Столичани бяха подкрепяни от огромна агитка, която дори беше приготвила хореография за местната фракция "Ултра Варна":"Варна е синя, защото Левски го има! 25 години вярност!"

Първата опасност беше за "сините", които пропуснаха да поведат в 20-ата минута, когато Кабрал стреля слабо след центриране отляво. 120 секунди след това домакините поведоха. Точен беше Жоржиньо. Основна вина за гола има Мартин Полачек, който секунди преди това хвана топката след удар от фаул и опита да намери с ръка тръганлия в а така Яблонски, но топката попадна в Петър Витанов, който центрира и Жоржиньо от 10 метра прати топката в мрежата. Голът е втори поред за него в шампионата.

Попадението стресна гостите и вдъхна криле на домакините, които в следващите минути пропуснаха да удвоят. Жоржиньо стреля на сантиметри от гредата, а опасно центриране на Илиев беше спасено от Полачек.

Паулиньо, който е далеч от най-добрата си форма, се подхлъзна в 33-ата минута и не успя да изравни след подаване на Кабрал. Веднага след това Костов стреля, но Генев изби.

Малко преди края на първото полувреме Тиам не успя да изравни след статично положение.

Второто полувреме започна с удар на Костов, който мина покрай гредата. "Сините" опитаха да вземат инициативата, но не успяваха да създават голови положения. Домакините пък разчитаха на контраатаки, но трудно задържаха топката.

Сержиу Буш влезе на мястото на Мариани, за да подсили атаката, но Кабрал шокира гостите в рамките на една минута. Крилото първо си изпроси жълт картон, след като изпълни фаул преди съдийското отсъждане, а минута след това симулира за дузпа и беше пратен под душовете.

Радослав Василев замени голмайстора Жоржиньо, като веднага се опита да удвои, но изстрелът му мина встрани от вратата.

Отлично спасяване на Макенджиев спаси "моряците" в 75-ата минута. Стражът показа добър рефлекс при удар от въздуха на Тиам. Буш също можеше да изравни в 77-ата минута, но Стефан Станчев блокира с тяло удара на румънеца.

В оставащите минути Филипе Нашименто и Аймен Белаид се появиха в игра. Португалецът пробва удар от фаул, който Макенджиев спаси. Буш също пробва,

но накрая Черно море празнува и записа първи успех на "Тича" за първенство над Левски от декември 2014 година

. Последната домакинска победа в шампионата над Левски

"моряците" записаха през април 2017 година, но тогава срещата се игра в Каварна

.

Победата беше под №15 за варненци край морето срещу столичани и общо 18-та от 117 мача в родния елит. Гостите останаха с 69 победи.

"Сините" обаче трябва да се съдят сами на себе си, че се сгромолясаха и разочароваха близо 3000 свои фенове на "Тича". Футболистите на Стоянович проспаха цялото първо полувреме, като не влязоха добре в мача, както беше на "Лаута" срещу Локомотив (Пловдив). Вратарският пост е огромен проблем на Левски, който играе атрактивен футбол, но само на "Герена". Тимът не се раздаде на 100% пред всичките 90 минути, а има ли амбиция да свали Лудогорец от върха, това е недопустимо.

Сега предстоят четири поредни мача в София, три на "Герена" - срещу Ботев (Враца), Дунав и Етър, както и един на "Васил Левски" срещу Септември. Именно в тях Левски ще се опита да навакса изпуснатото, тъй като утре рискува да бъде на

четири точки от шампионите

.

Черно море пък показа,

че има потенциал да бъде в първата шестица

. Единственото допуснатите елементарни грешки попречиха на отбора да бъда по-близо до челната тройка. Варненци гостуват в столицата на Септември,

който ги разби с 5:1 насред морската столица през лятото, другия уикенд