Берое оглави класирането в НВЛ-жени след втори успех

Волейболистките на Берое (Стара Загора) надиграха като гости Казанлък с 3:0 (27:25, 25:12, 25:16) в мач от втория кръг на женското първенство на България, който се игра в казанлъшката зала „Багира“.

Така състезателките, водени от Петър Дочев постигнаха втора чиста победа в шампионата, като излязоха начело на временното класиране с 6 точки и без загубен гейм. Представителките на Казанлък записаха втора загуба, но с по-добро точково съотношение в отделните геймове изпреварват Перун (Варна) и заемат седмо място в таблицата, а варненки са осми (Марица още не е стартирала в първенството).Мачът започна с минута мълчание в памет на волейболния деятел и треньор във ВК Казанлък Кръстьо Кръстев, който ни напусна внезапно само на 54 години.

Младият състава на „розите“ се хвърли с ентусиазъм срещу опитният тим на Стара Загора и в първия гейм сериозно затрудни гостенките. Старозагорки поведоха с 23:21, но не успяха да затворят гейма, а волейболистките на Казанлък успяха да изравнят и дори поведоха с 24:23. Домакините обаче не успяха за изненада, като Берое наложи волята си в решителните минути и затвори гейма с 27:25.

Следващите две части гостенките влязоха в обичайното си състояние, не допуснаха повече изненади и спечелиха геймовете с разлика, а с това записаха и чиста победа.