Ембийд вкара 42 точки и хвана 18 борби, Филаделфия излъга Шарлът с една точка

Джоел Ембийд реализира 42 точки и спечели 18 борби при победата на Филаделфия над Шарлът със 133:132 след продължение в среща от редовния сезон на Националната баскетболна лига на САЩ и Канада.

Ембийд реализира 16 точки само в последната четвърт на мача. Той вкара тройка за 117:117 34.4 секунди преди края. Бен Симънс добави 22 точки, 13 асистенции и 8 борби за победителите. Шарлът стопи пасив от 21 точки и имаше аванс от пет 1:18 минути преди сирената. Филаделфия обаче успя да изравни, а след това да спечели двубоя след продължение. Кемба Уокът отбеляза 19 от общо 30-е си точки в четвъртата част за Шарлът.

Виктор Оладипо се отличи с 22 точки и 10 асистенции при успеха на Индиана над Маями със 110:102. Домантас Сабонис и Дарън Колисън вкараха по 17 точки, а Боян Богданович записа 16 за победителите.

Отборът на Индиана направи серия от 16:2 в последните 3:31 минути и спечели мача. За Маями се отличи Кели Олиник с 20 точки, но пропусна по-голямата част от четвъртата четвърт заради травма. "Горещите" бяха и без контузената си звезда Дуейн Уейд.

Юта Джаз победи Бостън Селтикс със 123:115 след 27 точки и 7 асистенции на Джо Ингълс. Гордън Хейуърд се завърна в Юта и завърши с 13 точки и 7 асистенции. За него това е първи мач, след като напусна "джазмените" след края на сезон 2016/2017. Той получи фрактура на левия глезен миналия сезон и не игра през цялата кампания. Донован Мичъл вкара 21 точки за Юта. За Бостън най-резултатен беше Тери Розиър с 22 точки.

Никола Вучевич направи "дабъл-дабъл" - 21 точки и 14 борби при успеха на Орландо срещу Вашингтон със 117:108. Аарън Гордън добави 20 точки за победителите. Брадли Бейл се отличи за Уизърдс с 27 точки. Детройт се справи с Атланта Хоукс със 124:109 след 23 точки и 11 борби на Андре Дрюмънд и 22 точки на Стенли Джонсън.

Бруклин спечели драматично срещу Денвър със 112:110 с кош на Карис ЛаВерт 0.3 секунди преди сирената. Бруклин направи серия от 6:0 в края, за да стигне до успеха. Никола Йокич се отличи с 37 точки и 21 борби за Денвър Д'Анджело Ръсел вкара 23 точки за Бруклин. Сакраменто победи Минесота със 121:110 след 25 точки на Уили Коули-Щайн.