Голяма драма в Пловдив: Ботев бие в последните секунди, 17-годишен дебютира с гол (видео)

След голяма драма и голове в последните секунди Ботев (Пловдив) надигра с 2:0 Септември в мач от 15-ия кръг на Първа лига. Резултата откри резервата Васил Шопов в 89-ата минута, а в 94-ата 17-годишният талант Иван Василев увенча дебюта си с гол, който затвърди трудната победа на канарчетата.

Секунди преди второто попадение Антонио Вутов изпусна дузпа, отсъдена за игра с ръка на Стилиян Николов, за което футболистът на Септември получи директен червен картон.

Като цяло канарчетата имаха предимство през първата част, но така и не успяха да стигнат до чисто голово положение. Най-опасната ситуация за първото полувреме бе шут на Тодор Неделев от границата на наказателното поле в 45-ата минута, който излезе в аут.

Преди това двата тима си размениха само по един шут по посока на вратите, които не вещаеха никаква опасност, а и излязоха в аут.

След почивката Ботев увеличи темпото и особено към края на срещата наложи тотална доминация, която в крайна сметка им донесе и успех.

Пет минути след почивката канарчетата като по чудо не откриха резултата при най-чистото положение в мача до този момент. Перейра центрира отлично отдясно към непокрития Стивън Петков, но таранът на пловдивчани шутира над вратата от 7-8 метра. В 52-ата минута дойде и първият точен удар по посока на една от двете врати. Негов автор стана Антонио Вутов, но Янко Георгиев без проблем улови. Само 180 секунди по-късно нов шут, този път на Стивън Петков, пак попадна в ръцете на гостуващия страж.

Така се стигна до 67-ата минута, когато Септември за малко не поведе при първата си по-добра атака. Байду изведе Будинов, таранът върна към свой съотборник, който шутира. Ударът рикошира в крак на бранител и се получи като пас към непокрития Байду. Той стреля без забавяне, но на сантиметри покрай лявата греда.

В 79-ата минута Кайзер демонстрира отличен рефлекс, избивайки топката, която се бе насочила под гредата след коварен рикошет при центриране на Русев. Канарчетата отговориха с пропуск на Стивън Петков в същата минута. Таранът стреля с глава, но покрай вратата. В 82-ата минута и Пиргов се озова на добра позиция след центриране на Неделев от фаул, но ударът му от малък ъгъл не намери целта.

В 85-ата минута Ботев направи пореден пропуск. Шопов върна към Балтанов, който шутира от 7-8 метра, но на сантиметри покрай десния страничен стълб.

Домакинският натиск през втората част даде резултат чак в 89-ата минута, когато резервата Васил Шопов вкара на празна след пас на Неделев.

След изпълнение на центъра Септември опита да притисне своя противник, но се оголи в защита. Това позволи на пловдивчани да организират няколко контраатаки. Една от тях завърши с шут на Васил Шопов, който се спря в ръката на намиращия се пред голлинията Стилиян Николов и съдията Георги Иванов отсъди дузпа. Бранителят получи директен червен картон, въпреки че се опита да прибере своята ръка и нямаше умисъл в неговите действия.

С изпълненито на 11-метровия наказателен удар се нагърби Антонио Вутов, но Георгиев спаси шута на нападателя. Топката обаче бе овладяна от канарчетата, които разиграха и в крайна сметка отбелязаха втори гол след изстрел на появилия се малко по-рано на терена 17-годишен талант на Ботев Иван Василев, който със сигурност няма да забрави своя дебют за представителния тим.

БОТЕВ ПД - СЕПТЕМВРИ 2:0