Страсбург спря победната серия на Лил у дома

Отборите на Лил и Страсбург завършиха 0:0 в първия мач от 13-ия кръг във френската Лига 1, като резултатът може да се приеме като огромна изненада. “Договете” бяха в серия от осем победи у дома в Лига 1, която беше най-дългата им от 2010 година, но беше прекъсната тази вечер от гостите от Страсбург, които бяха дошли с идеята да се бранят.
Футболистите на Лил доминираха като цяло в срещата, а само през полувреме отправиха 15 удара към вратата на Страсбург, но топката така и не влезе. Повече удари в едно полувреме в Лига 1 Лил беше отправял за последно на 23 май 2015 година - 17 срещу Метц. Второто полувреме предложи по-равностойна игра, като ударите на домакините бяха седем. Вратарят на Страсбург Матс Селс изигра силен мач под рамката, като на два пъти спаси опасни удари на Ксека (73) и Жозе Фонте в добавеното време. Отбраната пред него също беше на висота, като ще се запомни изчистването на Пабло Мартинес след удар на Рафаел Леао в края.
Лил излезе временно на второто място с 26 точки, но може да бъде изместен от Монпелие, който има 25 и мач по-малко, като в събота гостува на Анже.