Франция

Страсбург спря победната серия на Лил у дома

10 ноември 2018 | 00:28
Отборите на Лил и Страсбург завършиха 0:0 в първия мач от 13-ия кръг във френската Лига 1, като резултатът може да се приеме като огромна изненада. “Договете” бяха в серия от осем победи у дома в Лига 1, която беше най-дългата им от 2010 година, но беше прекъсната тази вечер от гостите от Страсбург, които бяха дошли с идеята да се бранят.
Футболистите на Лил доминираха като цяло в срещата, а само през полувреме отправиха 15 удара към вратата на Страсбург, но топката така и не влезе. Повече удари в едно полувреме в Лига 1 Лил беше отправял за последно на 23 май 2015 година - 17 срещу Метц. Второто полувреме предложи по-равностойна игра, като ударите на домакините бяха седем. Вратарят на Страсбург Матс Селс изигра силен мач под рамката, като на два пъти спаси опасни удари на Ксека (73) и Жозе Фонте в добавеното време. Отбраната пред него също беше на висота, като ще се запомни изчистването на Пабло Мартинес след удар на Рафаел Леао в края.
Лил излезе временно на второто място с 26 точки, но може да бъде изместен от Монпелие, който има 25 и мач по-малко, като в събота гостува на Анже.
Луис Араухо Луис Араухо11 Адриен Томасон26 Адриен Томасон
90' Бенжамен Корне  Бенжамен Корнеизлиза
Youssouf Fofana  Youssouf Fofanaвлиза
Тиаго Мендешизлиза Тиаго Мендеш  86' Лебо Мотиба  Лебо Мотибаизлиза
Бубакари Сумаревлиза Бубакари Сумаре  Нуно Да Коща  Нуно Да Кощавлиза
83' Лебо Мотиба  Лебо Мотибажълт картон
76' Люсиен Зохи  Люсиен Зохиизлиза