С късен гол Фрозиноне отмъкна точка от Фиорентина (видео)

Отборите на Фрозиноне и Фиорентина завършиха наравно 1:1 в среща от 12-ия кръг на Серия “А”. За гостите от Флоренция точен беше Марко Бенаси (47’), а за домакините вкара Андреа Пинамонти (89’).

Гол на Фрозиноне беше отменен в 9-ата минута заради фаул в атака. Вратарят Марко Спортиело спаси тима през първата част, след като в 13-ата минута отрази изстрел на Джовани Симеоне, а в 21-ата и пряк свободен удар на на Кристиано Бираги. За домакините добра възможност изпусна Марко Капуано в 33-ата минута, когато негов изстрел с глава мина покрай вратата.

Още в самото начало на второто полувреме, в 47-ата минута, “виолетовите” заслужено поведоха в резултата чрез Марко Бенаси, който се възползва от центриране на Федерико Киеса. Гостите се виждаха с трите точки, когато в 89-ата минута с далечен шут Пинамонти донесе равенството за своя тим. Интересното е, че това е четвърто поредно реми 1:1 за Фиорентина.

Така “Ла Виола” е на 7-о място в класирането със 17 точки, докато Фрозиноне е в зоната на изпадащите на 18-а позиция със 7 пункта.