Стефан Велков с гол и червен картон при победа на Ден Бош

Капитанът на младежкия ни национален тим Стефан Велков във втори пореден мач се разписа за своя отбор Ден Бош, след като преди седмица порази и дубъла на ПСВ Айндховен.

Това той стори при домакинската победа с 2:1 над Твенте, като отбеляза попадението си в 24-ата минута след удар с глава при изпълнение на пряк свободен удар. Преди това Стефано Белтраме беше дал преднина на отбора пет минути по-рано, а Том Боере върна един гол за гостите в 32-ата минута. Велков обаче беше изгонен в 77-ата минута, когато получи втори жълт и съответно червен картон.

С победата Ден Бош задмина днешния си противник и заема третото място във втора холандска дивизия с актив от 28 точки. Първият Спарта Ротердам има само две повече.