Георги Костадинов с цял мач при паметна победа на Арсенал

Българският национал Георги Костадинов игра цял мач за Арсенал (Тула) при победата с 2:0 срещу гостуващия Анжи (Махачкала) в среща от 14-ия кръг на футболното първенство на Русия. Двубоят беше последен за треньора Олег Кононов начело на тима от Тула, тъй като беше привлечен за наставник на гранда Спартак Москва след уволнението на Масимо Карера. Кононов ще донесе 3,2 милиона в касата на Арсенал в качеството на компенсация за предсрочното напускане.
Головете за домакините реализира Сергей Ткачьов в 25-ата и Зелимхан Бакаев в 63-ата минута. Лука Джорджевич асистира и за двете попадения. Футболистите на Арсенал (Тула) отправиха шест точни удара към вратата на съперника и владееха повече топката.
Арсенал записа четвърта победа за сезона и заема девето място в класирането със 17 точки, а Анжи е на 14-а позиция с 13 точки.
В следващия кръг Арсенал гостува на Краснодар на 25 ноември, а Анжи е домакин на Рубин Казан ден по-рано.