Хебър продължава непобеден след 4 от 4

Волейболистите на Хебър (Пазарджик) останаха непобедени в Суперлигата на България, след като записаха 4-а поредна победа. Момчетата на треньора Атанас Петров се наложиха като гости над Пирин (Разлог) с 3:1 (25:22, 29:27, 17:25, 25:22) в дербито на 4-ия кръг, играно тази вечер в зала "Септември".

Така "тигрите" от Хебър продължават да са начело във временното класиране с 4 победи от 4 мача и 12 точки. Разложани пък са шести с 2 победи, 2 загуби и 7 точки. В 5-ия кръг пазарджаклии са домакини на шампиона Нефтохимик 2010 (Бургас), а Пирин ще гостува на Черно море във Варна.

Играта в първия гейм започна равностойно, след което домакините от Пирин дръпнаха. Преднината им се увеличи след силни изяви на Георги Елчинов. Впоследствие, гостите от Хебър поведоха, но разложани дадоха отпор. При 14:15 Радослав Попов замени Георги Елчинов. Играта продължи точка за точка, след което "тигрите" от Хебър се откъснаха и дръпнаха с добра преднина. От Пирин, обаче, стопиха разликата след серия на Ради Попов. Двамата треньори - Мирослав Живков и Атанас Петров, направиха няколко смени - Илиян Божков влезе на мястото на Брадли Гънтър. Мартин Кръстев замени Костадин Гаджанов, а за Хебър Георги Чалъков замени Мартин Симеонов. На моменти отборите се догонваха, но след блокада на разпределителя Иван Станев Хебър затвори гейма в своя полза след 25:22.

Втората част започна идентично на първата с равностойна игра. За тима на Пирин Георги Елчинов се върна на полето, но това не даде резултат. Пазарджиклии излязоха напред с три точки. Треньорът на Пирин Миро Живков даде шанс за изява и на младия Любослав Телкийски. Пиринци успяха да намалят преднината, а след това и да изравнят. Борбата бе за всяка точка, но в крайна сметка волейболистите от Разлог поведоха. Руснакът Михаил Никкел влезе в игра на мястото на македонския национал Александър Ляфтов, а Светослав Станков замени Иван Станев. Пазарджиклии намаляваха дисатнцията на няколко пъти, като оставаха на точка-две от Пирин. Александър Ляфтов се завърна на терена, а при 21:21 Хебър изравни. Георги Чалъков отново се появи на терена. В следващите минути двата отбора се сбориха, като водачеството се сменяше на няколко пъти. В крайна сметка гостите от Хебър се пребориха и удвоиха аванса след след драматично 29:27.

Началото на третия гейм бе като в първите две части. Домакините от Пирин дръпнаха отново със стабилна преднина, като успяха да я задържат. Брадли Гънтър и Иван Станев се завърнаха на терена за Хебър. "Тигрите" от Пазарджик намаляваха преднината, но разложани удържаха темпото. Това накара Атанас Петров да направи две смени в следващите минути - Георги Чалъков се появи отново на терена, както и Илиян Божков. До края доминацията на Пирин продължи и въпреки борбата на пазарджиклии, домакините намалиха пасива си на 1:2 гейма след убедително 25:17. Пирин започна ударно в четвъртата част и преднина от 4 точки, но Хебър влезе в ритъм и настигна съперника със серия от сервиси на Георги Чалъков. "Тигрите" от Хебър заиграха по-спокойно и поведоха. При 15:15 Пирин изравни след блокада на младия Петър Петров. Играта точка за точка продължи, след което разложани поведоха. Играчите на Атанас Петров не останаха безучастни и вкараха интрига за пореден път. Серия от перфектни отигравания и блокади наклониха везната в полза на Хебър, който записа четвъртата си победа след 25:22 и 3:1.

Най-полезни за Хебър станаха влезлият като резерва Спас Байрев (3 блока и 47% ефективност в атака) и Венцислав Рагин (4 блока, 1 ас и 46% ефективност в атака) за победата. За тима на Пирин Йордан Желязков бе над всички с 20 точки (2 блока и 46% ефективност в атака), но и неговите усилия не помогнаха за победа.

ПИРИН (РАЗЛОГ) - ХЕБЪР (ПАЗАРДЖИК) 1:3 (22:25, 27:29, 25:17, 22:25)

ПИРИН: Франсиско Сотелдо 2, Георги Елчинов 7, Благовест Катранджиев 6, Петър Бъчваров 10, Йордан Желязков 20, Костадин Гаджанов 8 - Христо Колев-либеро (Радослав Попов 4, Петър Петров 2, Любослав Телкийски 1, Мартин Кръстев 2)
Старши треньор: МИРОСЛАВ ЖИВКОВ
ХЕБЪР: Мартин Симеонов 8, Александър Ляфтов 10, Брадли Гънтър 6, Иван Станев 4, Венцислав Рагин 11, Стойко Ненчев 5 Петър Каракашев-либеро (Георги Чалъков 9, Светослав Станков 1, Спас Байрев 12, Илиян Божков 1, Михаил Никкел 6)
Старши треньор: АТАНАС ПЕТРОВ.

Статистика: Кирил Донев (скаутмен на Хебър)