Левски с отличен старт при жените

Волейболистките на Левски стартираха отлично в женското първенство на България. След като почиваха в първия кръг, поради отложен мач с шампиона Марица (Пловдив), във втория кръг на НВЛ-жени "сините" надиграха като домакини Раковски (Димитровград) с 3:0 (25:16, 25:14, 25:19) в столичната зала "Люлин".

Така те записаха чиста победа и първи 3 точки в актива си. За димитровградчанки това е втора загуба, след като на старта отстъпиха а ЦСКА с 1:3 гейма. В 3-ия кръг Левски ще играе със Славия, а Раковски ще е домакин на новака Перун (Варна).

"Сините" стартираха без две от основните си състезателки Вангелия Рачковска и Мария Йорданова, които се възстановяват от контузии. Като посрещач пък започна Кристиана Петрова, която се изявява като либеро. Въпреки това, домакините се показаха в най-добра светлина и не дадоха шанс на съперника. Те имаха водеща роля в мача, като единствено в третата част Раковски показа възможности и затрудни максимално Левски. Димитровградчанки започнаха да диктуват играта като водеха до 20:17. След това, обаче, Левски направи обрат, отново наложи волята си и спечели с 25:19 и 3:0.

Над всички за Левски бе Моника Кръстева с 18 точки (3 блока, 1 ас и 58% ефективност в атака) за победата. За тима на Раковски Силвия Андреева завърши с 13 точки.

ЛЕВСКИ - РАКОВСКИ 3:0 (25:16, 25:14, 25:19)
ЛЕВСКИ: Мария-Катерина Петкова, Гергана Георгиева 4, Елена Бечева 12, Деница Димитрова 7, Анелия Джондрова 3, Моника Кръстева 18 – Галина Карабашева-либеро (Кристиана Петрова 10, Виктория Иванова-либеро)
Старши треньор: РАДОСЛАВ БАКЪРДЖИЕВ
РАКОВСКИ: Виктория Ангелова 1, Емилета Рачева 1, Никол Дулева 2, Станислава Костадинова 2, Милена Димова 1, Силвия Андреева 13 – Габриела Златанова-либеро (Лора Славчева, Михаела Мартинова, Стела Динева 4, Симона Николова 8, Михаела Петрова-либеро)
Старши треньор: ГАБРИЕЛА АЙШИНОВА.

Информация и снимка: BGvolleyball.com