ЦСКА срази Дея спорт в Бургас (статистика)

ЦСКА победи Дея спорт като гост в Бургас с 3:0 (25:23, 25:18, 25:17) в мач от 4-ия кръг на волейболната Суперлига за мъже.

В първия гейм домакините водеха почти през цялото време, на моменти с 5-6 точки. ЦСКА изравни при 20:20, след което измъкна гейма и поведе. Във втората и третата част гостите бяха далеч по-убедителни.

Това е трета победа за „армейците“ в първенството. Дея допусна трета загуба.

В следващия кръг предстои дербито ЦСКА – Левски. Мачът е на 17 ноември, събота, в зала „Васил Симов“ от 18:30 часа.

Пламен Шекерджиев стана най-резултатен за ЦСКА с 12 точки (2 блока, 63% ефективност в атака, 27% перфектно и 45% позитивно посрещане).

Тодор Костов (1 ас, 2 блока, 64% ефективност в атака) и Венцислав Георгиев (1 ас, 1 блок, 30% ефективност в атака) добавиха по още 10 точки за успеха на “червените”.

Георги Петров заби 12 точки (1 ас, 1 блок, 43% ефективност в атака) за Дея Спорт.
ДЕЯ СПОРТ (БУРГАС) - ЦСКА 0:3 (23:25, 18:25, 17:25)
ДЕЯ СПОРТ: Александър Борисов 2, Георги Петров 12, Георги Михалев 9, Александър Митков 8, Венцислав Трифонов 7, Кристофър Петров 7 - Мирослав Братанов-либеро (Стоян Златев)
Старши треньор: ВЕСЕЛА БРАТОЕВА
ЦСКА: Стефан Стоянов 1, Венцислав Георгиев 10, Пламен Шекерджиев 12, Ивайло Стефанов 5, Христо Цветанов 7, Тодор Костов 10 - Мартин Божилов-либеро
Старши треньор: АЛЕКСАНДЪР ПОПОВ.