ЦСКА с втора победа в женското първенство

Волейболистките на ЦСКА надиграха като гости новака Перун (Варна) с 3:0 (25:12, 25:21, 25:22) в мач от 2-ия кръг на първенството на НВЛ-жени на България, който се игра в залата на Първа езикова гимназия в Морската ни столица.

Така "червените" записаха втора поредна победа в първенството, след като на старта надигаха Раковски (Димитровград) с 3:1 гейма. Отборът на Перун пък записаха втора загуба. В следващия 3-и кръг ЦСКА е домакин на Казанлък, докато варненки ще гостуват на Раковски (Димитровград).

Срещата бе първа на местна земя след прекъсване, в което нямаше женски отбор във Варна. Домакинството привлече интереса на местните запалянковци и над 150 заполанкивци гледаха на живо и подкрепяха волейболистките на Перун. ЦСКА, обаче, доминираха изцяло в първия гейм. Във втората част варненки се опитаха да дадат отпор, но имаха частичен успех. Едва в третия гейм волейболистките на Перун показаха повече възможности и бяха равностойни на "червените", а след това поведоха с 21:17. ЦСКА, обаче, не допусна изненади, показа повече класа и направи обрат, като затвори мача след 25:22 и 3:0.