Леверкузен пребори ФК Цюрих, но всички си тръгнаха щастливи (видео)

Байер (Леверкузен) и ФК Цюрих си осигуриха място във фазата на преките елиминации още след изиграването на четвъртите мачове от Група “А” на Лига Европа. Германският тим спечели директния сблъсък с 1:0, но по същото време в Разград Лудогорец и АЕК (Ларнака) направиха 0:0. Така Байер и Цюрих са с по 9 точки и няма как да бъдат застигнати, защото другите два тима са с по 2 точки. В последните два кръга остава да се реши кой ще е първи.

На “БайАрена” Леверкузен тотално надигра своя съперник, но стигна само до един гол. Реализира го защитникът Тин Йедвай в 60-ата минута след включване при корнер и грешка на вратаря на швейцарския тим.

Преди две седмици ФК Цюрих беше извоювал успех с 3:2 над представителя на Бундеслигата, което означава, че при равен точков актив предимство ще има бившият клуб на Димитър Бербатов заради по-добрите показатели в директните сблъсъци.

В следващия кръг на 29 ноември Леверкузен приема Лудогорец, а ФК Цюрих ще е домакин на АЕК.