Славия (Прага) не можа да пробие датския бетон

Отборите на Славия (Прага) и ФК Копенхаген завършиха при нулево равенство в двубой от 4-ия кръг на група "С" в Лига Европа. Чехите заслужаваха повече победата, но направиха сериозни пропуски, най-вече след почивката. Въпреки това, Славия остава на 2-о място в класирането с актив от 7 точки - една по-малко от водача Зенит.

Датчаните бяха пределно амбицирани да си върнат за загубата у дома с 0:1 преди две седмици, но на "Еден Арена" ги чакаше още по-трудно изпитание. Славия доминираше изцяло в началните минути и десният бек Михал Фридрих уцели гредата. Гостите, които в предварителните кръгове на турнира елиминираха ЦСКА-София, рядко атакуваха, а в края на полувремето Николай Бойлесен се контузи и вместо него в игра влезе Пиер Бенгтсон.
След почивката отново Славия беше отборът, който диктуваше събитията на терена. С пропуски се отличиха Мирослав Щох и Ибрахим Траоре. Гостите от Дания често си служеха с нарушения, за да спират набезите по крилата на Щох и Ян Сикора.

В крайна сметка ФК Копенхаген удържа равенство, а с това съхрани шансовете си за класиране в директните елиминации. Тимът на Стале Солбакен обаче изостава с две точки от днешния си съперник и ще трябва да търси наваксва при гостуването на Зенит и домакинството на Бордо.