Бордо надигра Зенит, но отново не победи (видео)

В мач от група "С" на Лига Европа Бордо и Зенит направиха 1:1. Французите могат да съжаляват повече за резултата, защото водеха на почивката и пропуснаха доста положения. Зенит изравни двайсетина минути преди края чрез Антон Заболотний и запази лидерската си позиция с 8 точки. Бордо пък остана на дъното с едва 1 точка.

Както се очакваше, наставникът на Зенит Сергей Семак даде почивка на част от основните си футболисти, за да запази силите им за предстоящото през уикенда дерби с ЦСКА (Москва). Бордо също не беше в оптимален състав, а сред титулярите на френския тим попадна защитникът Вукашин Йованович, който преди това беше собственост именно на Зенит.
Домакините действаха разкрепостено и през първата част създадоха доста неприятности за защитата на питерци и вратаря Андрей Луньов. В основата на всичко най-интересно беше Франсоа Камано. Той отправи няколко удара, с които Луньов се справи, а в 33-ата минута след шут на нападателя и гредата помогна на стража на гостите. Секунди по-късно Емануел Маман фаулира в наказателното поле Юсуф Сабали и Камано реализира дузпата за 1:0. Зенит имаше само една голова ситуация и тя дойде в края на полувремето, когато Антон Заболотний стреля с глава, но Беноа Костил изби.

След почивката отново Бордо създаде по-чистите положения. В 52-ата минута Самуел Калу шутира покрай вратата, a Зенит с нищо не затрудняваше защитата на жирондинци. Това обаче се промени след направните от Семак смени. Разсейване във френската отбрана даде шанс на Себастиан Друиси да изравни, но аржентинецът го пропусна. В 72-ата минута обаче Далер Кузяев влезе в наказателното поле, подаде на Заболотний и таранът на питерци вкара за 1:1.

Този резултат беше изгоден за тима от Санкт Петербург и до края гостите се стремяха с всички сили да го запазят. Бордо не намери начин да изтръгне победата и вече няма дори теоретични шансове да се класира за 1/16-финалите.

В предпоследните мачове от групата Зенит ще е домакин на ФК Копенхаген, а Бордо ще приеме Славия (Прага) в опит да запише първа победа.