Динамо Киев отказа Рен от Европа (видео)

Украинският гранд Динамо Киев на практика изхвърли френския Рен от Лига Европа, след като спечели с 3:1 двубоя от група К. Така Динамо дели първото място в групата с казахстанския Астана, който по-рано през деня победи Яблонец с 2:1. Двата тима имат по 8 точки, докато Рен е с 3, а Яблонец има едва 2 два кръга преди края. В 5-ия кръг Астана ще е домакин на Динамо (Киев), а Яблонец ще посрещне Рен.

След опознавателни първи минути, постепенно играта на Динамо се изостри и украинците стигнаха до гол в 14-ата минута. Бенямин Вербич се оказа най-съобразителен при изпълнение на ъглов удар от Циганков и се разписа на близката греда. Малко след това Динамо ограницира нова опасна атака. Гостите се опитаха да си върнат инициативата, но рядко стигаха до наказателното поле на домакините. Първата опасна атака за Рен дойде едва в 25-ата минута, но топката мина встрани от вратата.

В 32-ата минута Циганков нахлу в наказателното поле, но стражът на Рен Коубек успя да спаси и така резултатът не стана 2:0. Втората част започна с атаки на домакините. Шапаренко стреля, но вратарят на Рен отново беше на мястото си. В 55-ата минута Рен едва не изравни резултата. Исмаил Сар стреля, а стражът на Динамо Денис Бойко закова топката на голлинията. Като цял Рен играеше по-активно през втората част, докато футболистите на Динамо продължаваха да пропиляват шансовете. С пропуск се отличи Сидикле в 63-ата, който не успя отблизо да насочи топката към вратата.

Притесненията на украинците обаче приключиха в 69-ата минута, която Виталий Миколенко се разписа с глава след ново изпълнение на ъглов удар от страна на Циганков. Само три минути по-късно защитата на Рен се пропука отново след пробив на Николай Шапаренко по фланга, който нахлу в наказателното поле и стреля, а вратарят Коубек просто изгледа как топката влиза в мрежата му. Гостите се разиграха в края и успяха да отбележат все пак почетно в последната минута на редовното време. Мбайе Нианг преодоля вратаря Бойко и подаде към Жордан Сибатю, който отблизо не сбърка. Така Рен се прости с шансовете да продължи, които минаваха поне през спечелване на точка в Украйна, докато Динамо продължа борбата за първото място с Астана.