Скучно реми прати Арсенал в следващата фаза (видео)

Отборът на Арсенал вече е сигурен участник на 1/16-финала в Лига Европа. Тази вечер лондончани направиха скучно реми 0:0 със Спортинг (Лисабон) в двубоя между двата тима от 4-ия кръг в група “Е” на Лига Европа. То обаче бе достатъчно за домакините на “Емиратс”, които събраха актив от 10 точки и вече със сигурност знаят, че продължават напред в турнира и ще заемат едно от първите две места в групата, независимо от резултатите в в останалите два мача.

Срещата не бе никак интересна за зрителите по трибуните и пред телевизионните екрани. Арсенал бе по-активният отбор, но създаде твърде малко голови възможности, макар да нацели една греда. Точните удари обаче бяха само 2 и не затрудниха особено вратаря Ренан Рибейро. В същото време пък Спортинг не направи дори и толкова и нямаше нито един шут в очертанията на вратата на съперника за всичките 90 минути.

Унай Емери бе направил доста промени в стартовата си единайсеторка. На върха на атаката започна Дани Уелбек, а той бе подкрепян от по-задни позиции от Хенрих Мхитарян, Алекс Иуоби и Емил Смит Роу.

Спортинг пък излезе с Фреди Монтеро и Абдулай Диаби в атака, а те имаха подкрепа по крилата от Луиш Нани и Бруно Фернандеш.

Началото на мача бе сравнително скучно и едва в 17-ата минута се стигна до първата опасност пред една от двете врати. Гендузи напредна отдясно почти до аутлинията, след което подаде към Уелбек във вратарското поле. Нападателят опита да стреля технично с пета и след намеса на вратаря и защитник топката бе изчистена на голлинията.

В 20-ата минута след центриране от корнер Уелбек отправи изстрел с глава, който обаче бе доста далеч от целта. Пет минути по-късно английският нападател по доста идентичен начин стреля с глава и този път уцели вратата, но по никакъв начин не притесни стража Рибейро.

В 30-ата минута най-активният до момента в предни позиции за Арсенал Уелбек се наложи да бъде принудително заменен от Пиер-Емерик Обамеянг заради контузия.

След скучната първа част, второто полувреме започна с прекрасна възможност за домакините. Още в 46-ата минута Стефан Лихтщайнер напредна отляво и центрира в наказателното поле, където Обамеянг засече топката и нацели напречната греда.

В 57-ата минута Арсенал организира нова хубава атака и Обамеянг стреля опасно, но до гредата.

В 80-ата минута Иуоби пусна успоредно на голлинията към Мхитарян, който засече топката, но не успя да преодолее вратаря Рибейро.

В 87-ата минута домакините останаха в намален състав, след като Жереми Матийо получи директен червен картон, спъвайки откъсващия се Обамеянг. Именно Обамеянг изпълни наказателния удар от границата на пеналта, но изстрелът му бе над гредата.
След това реми Арсенал остава на върха в групата с актив от 10 точки. Спортинг пък запазва втората си позиция със 7 точки и също е все по-близо до 1/16-финала.