Калина Богоева спечели титлата в многобоя при жените на държавното "Б" категория

Калина Богоева от клуб Грация (Варна) спечели титлата в многобоя при жените на държавното първенство по художествена гимнастика "Б" категория, което започна днес в спортна зала "Иван Вазов" в Стара Загора. Надпреварата е за девойки младша възраст до 10 години, девойки младша възраст, девойки старша и жени. Богоева събра сбор от 24.875 точки, след като получи оценки 12.425 на обръч и 12.450 на топка. Гимнастичките играят само тези два уреда, след което става ясно класирането в многобоя, финалите на уредите и отборно. Втора в многобоя се нареди Яна Попова от Левски-Триадица с 23.750 (12.200 и 11.550) точки, а трета е Ванина Стойнева (Левски-Илиана) с 22.925 (11.975 и 10.950) точки. В състезанието участваха 32 гимнастички. Калина Богоева спечели златните медали и на финалите на двата уреда - обръч и топка.

Отборно шампион е Левски-Триадица първи отбор, следван от Грация първи отбор, Тракия (Пловдив) първи отбор, Левски първи отбор, ЦСКА първи отбор и други. Първенството продължава до неделя, а утре е състезанието при девойките до 10 години.