Късен гол направи Астана лидер в група "К" (видео)

Астана победи Яблонец с 2:1 в 4-ия кръг от група "К" на Лига Европа. В герой за домакините се превърна Евгений Постников, който донесе трите точки с гол в 88-ата минута. По този начин бившият тим на Станимир Стоилов временно оглави класирането в групата. Шампионът на Казахстан има 8 точки, а Динамо (Киев), който по-късно тази вечер излиза срещу Рен, е с 5. Французите са с 3 точки, а Яблонец остана на дъното с 2.

Астана поведе в 18-ата минута чрез Педро Енрике, а в 40-ата Иван Маевский си вкара автогол. Равенството изглеждаше напълно справедливо, но в крайна сметка казахстанците взеха своето и вече имат много по-големи шансове да се класират за директните елиминации.
Домакините походиха много агресивно в откриващите минути, когато изцяло доминираха, и беше цяло чудо, че не вкараха гол. Звездата на тима Жуниор Кабананга постоянно тормозеше защитата на Яблонец, която често действаше панически. Чехите сбъркаха фатално в 18-ата минута. След изпълнение на корнер топката не беше изчистена и стигна до Педро Енрике, който от няколко метра се разписа за 1:0.

И след гола Астана имаше надмощие, но не успя да отбележи втори, а такъв падна във вратата на Ненад Ерич. Това стана в 40-ата минута при една от редките атаките на Яблонец. Михал Травник центрира остро, а Маевский не прецени добре ситуацията и си заби неспасяем автогол.
В началото на второто полувреме ролите за кратко се смениха и чехите пропуснаха едно много чисто положение. Грешка на двама защитници на Астана позволи на Якуб Повазанец да влезе в наказателното поле, но ударът на халфа излезе в аут. Пред другата врата шанс имаше Педро Енрике, но и той беше неточен.

Астана основно залагаше на пробиви по фланговете, но те не носеха изненадата за бранителите на Яблонец.

Последният четвърт час премина при постоянен домакински натиск, но той не водеше до нищо опасно пред стража на Яблонец Властимил Хруби. В 88-ата минута обаче след центриране към далечната греда Марин Томашов върна топката към Постников и той я прати под напречната греда.

В 5-ия кръг Астана ще е домакин на Динамо (Киев), а Яблонец ще посрещне Рен.