ЛеБрон Джеймс изведе Лейкърс до пета победа за сезона

ЛеБрон Джеймс остана на една асистенция от "трипъл-дабъл" и бе с основна заслуга за победата на Лос Анджелис Лейкърс над Минесота Тимбъруулвс като домакин със 114:110 в мач от поредния кръг в Националната баскетболна асоциация.

Джеймс отбеляза 24 точки, взе 10 борби и добави 9 асистенции, като бе един от тримата играчин "езерняците", преминали границата от 20 точки в срещата. Младите Кайл Кузма и Брендън Инграм добавиха съответно 21 и 20 точки за петата победа на Лейкърс в 11 мача от началото на сезона, която обаче оставя тима на незавидното 11-о място в много равностойната Западна конференцция.

За Минесота много силен мач изигра плеймейкърът Дерик Роуз, който от началото на сезона показва ниво, близко до това от периода му преди тежките контузии в началото на десетилетието. Роуз завърши срещата с 31 точки, като вкара при 7 от 9-те си изстрела за 3 точки. Джими Бътлър прибави 24 точки за "вълците", а с 19 остана Андрю Уигинс, но проблем за тима на Том Тибодо се оказа слабата игра на играчите от пейката, които реализираха общо едва 7 точки. Поражението е четвърто поредно за Минесота и отборът заема 13-о място на Запад с 4 успеха в 12 срещи.

Лидерът в Източната конференция Торонто Раптърс спечели лесно гостуването си в Сакраменто със 114:105. Канадците постигнаха петия си пореден успех с чудесна отборна игра и цели шестима състезатели с двуцифрен актив. С най-голям бе Кауай Ленард, който вкара 25 точки и добави 11 борби. Паскал Сиакам завърши срещата с 21 точки, а с "дабъл-дабъл" от 14 точки и 14 борби остана ветеранът Серж Ибака. За Сакраменто Бъди Хийлд и Уили Коули-Щайн завършиха мача с по 24 точки, а 20 вкара Де'Аарън Фокс.

Филаделфия 76ърс постигна първа победа като гост през сезона, след като се наложи със 100:94 над Индиана Пейсърс в дербито на Източната конференция. Сиксърс контролираха мача през голяма част от времето, но отпускане в края и на двете полувреме едва не коства шеста поредна загуба далеч от дома. Тя обаче бе избегната, благодарение на силната игра на лидерите на тима Джоел Ембийд и Бен Симънс.

Ембийд наниза 20 точки и добави 10 борби, а Симънс приключи срещата с 16 точки, 10 борби и 8 асистенции. Дарио Шарич пък вкара 18 точки за победителите. За Индиана Виктор Оладипо завърши с 36 точки за 36 минути на паркета, но двуцифрен актив добавиха единствено Домантас Сабонис с 16 точки и Боян Богданович с 13.