Рилски спортист отпадна от ФИБА Европа след нова загуба

Отборът на Рилски спортист (Самоков) загуби шансове за класиране напред в турнира ФИБА Европа, след като допусна четвърта поредна загуба в надпреварата. Възпитаниците на Людмил Хаджисотиров отстъпиха при визитата си на италианския Варезе с 59:86 (17:23; 12:22; 18:21; 12:20), като по този начин останаха на последното 4-то място във временното класиране на група „F“ с баланс от 4 поражения и нито една победа.

Юджийн Харис беше най-резултатен за самоковци – 12 точки, а Мартин Маринов и Джейлън Дженкинс завършиха с по 11 точки.

Тайлър Кейн вкара 17 точки за домакините от Варезе, а Матео Тамбоне и Томас Скроб добавиха по 11 точки за успеха.

Баскетболистите на Варезе контролираха събитията на терена още от първия съдийски сигнал, като до голяма степен си осигуриха победата през втората четвърт, когато успяха да отворят двуцифрена преднина – 45:29 на почивката.

През второто полувреме ситуацията на терена не се промени, като играчите на Рилски спортист не намериха сили да се противопоставят на съперника. Разликата в полза на домакините от Италия продължи да се покачва и достигна до 27 точки, за крайното 86:59 в полза на Варезе.