Шампионска Лига

Лион и Хофенхайм пак не се победиха след нова късна драма

08 ноември 2018 | 00:52 - Обновена
Отборите на Лион и Хофенхайм отново не се победиха, като този път завършиха 2:2 в двубой от 4-ия кръг на груповата фаза на Шампионската лига. Домакините от Лион поведоха с 2:0 чрез Набил Фекир (19’) и Танги Ндомбеле (28’), но останали с 10 човека в 51-ата минута след червен картон на Касим Нуху играчите на германския тим стигнаха до равенството с голове на Андрей Крамарич (65’) и Павел Кадержабек в добавеното време. Преди две седмици двата отбора завършиха 3:3 в Германия, а Хофенхайм се добра до точката в 92-ата минута, както беше и днес.

Французите бяха тези, които оползотвориха шансовете си за гол през първото полувреме. В 19-ата минута Ферлан Менди нацели гредата, след което удари на Фекир и Ндомбеле бяха блокирани от противниковите вратар и защитник, но атакуващият халф все пак успя да прати топката във вратата при втория си опит. В 28-ата и Ндомбеле успя да се разпише, след като шутът му рикошира в съперников бранител и обърка вратаря Оливер Бауман, който остана безучастен.

Втората част започна кошмарно за гостите, тъй като в 51-ата минута Адамс си изкара втори жълт и съответно червен картон за фаул срещу Фекир. Това обаче не ги сломи и в 65-ата Крамарич от далечна дистанция с прецизен удар в долния ляв ъгъл на вратата намали изоставането. В добавеното време на срещата при изпълнение на пряк свободен удар Жоелинтон с глава отклони топката към връхлитащия Кадерабек, който се разписа и така донесе точката за своя тим. След днешните мачове в група F Манчестър Сити е първи с 9 точки, Лион е втори с 6, Хофенхайм е трети с 3, а последен е Шахтьор (Донецк) с 2.
Бертран Траоревлиза Бертран Траоре
79' Керем Демирбай  Керем Демирбайизлиза
Хаавард Нордтвайт  Хаавард Нордтвайтвлиза
Набил Фекиризлиза Набил Фекир  74'
Муса Дембелевлиза Муса Дембеле
72' Кевин Фогт  Кевин Фогтжълт картон
Жоелинтон  Жоелинтонжълт картон
67' Ишак Белфодил  Ишак Белфодилизлиза
Адам Салай  Адам Салайвлиза
65' Андрей Крамарич  Андрей Крамаричгол
57' Флориан Грилич  Флориан Гриличизлиза
Рейс Нелсън  Рейс Нелсънвлиза
51' Касим Нуху  Касим Нухучервен картон
48' Ермин Бичакчич  Ермин Бичакчичжълт картон
43' Флориан Грилич  Флориан Гриличжълт картон