Новини Видео Фотогалерия Програма Статистика Класиране Футболисти Успехи

Шампионска Лига

Аякс си тръгна доволен от Лисабон

08 ноември 2018 | 00:19 - Обновена
Отборите на Бенфика и Аякс не излъчиха победител в срещата помежду си от група “Е” на Шампионската лига. Мачът приключи при резултат 1:1, който повече устройваше гостите. Португалците първи взеха преднина в 29-ата минута с попадение на Жонас, но в 61-ата минута Душан Тадич възстанови равенството.

Срещата започна със страхотен шанс за домакините. По-малко от минута след началния съдийски сигнал Алекс Грималдо отправи изненадващ диагонален удар от около 30 метра и само добрата намеса на вратаря попречи да се стигне до откриване на резултата.

В 6-ата минута Бенфика имаше ново хубаво положение. Едуардо Салвио бе изведен в наказателното поле и шутира в близкия ъгъл, но отново стражът Андре Онана бе заел добра позиция и изби.

В 29-ата минута португалците все пак откриха резултата. При един дълъг тъч в наказателното поле няколко играчи се разминаха с топката, включително и излезлият неразчетено вратар Онана, така тя се озова в Жонас, който необезпокояван отблизо отбеляза за 1:0.

След това обаче и Аякс имаше своите шансове. В 38-ата минута Зиеш отправи опасен изстрел от фаул и вратарят Влаходимос с блестяща намеса опази вратата си.  В добавеното време на първата част и Ласе Шьоне отправи хубав шут от фаул и отново Влаходимос се намеси решително, след което се стигна до разбъркване в пеналта и Ван де Беек пропусна отблизо при опита за добавка.

В 61-ата минута Аякс стигна до изравняване. Тадич бе изведен на скорост, финтира вратаря и от малък ъгъл успя да промуши кълбото зад голлинията, въпреки усилията на защитник да изчисти.

Само две минути по-късно домакините можеха да си върнат преднината. Грималдо финтира няколко бранители и стрелямощно, но стражът на гостите спаси.

До края на мача Бенфика бе по-активният отбор, а в добавеното време “Орлите” пропуснаха старохта възможност да измъкнат победата, но отново Онана бе последна преграда пред гола след шут отблизо на Габриел.

След това равенство Бенфика има 4 точки в актива си и остава на 3-ата позиция, като все повече се отдалечава от мечтата за излизане от групата. Аякс пък е с 8 точки и заема 2-ото място в класирането до момента.

Харис Сеферович Харис Сеферович14
86' Френки де Йонг  Френки де Йонгизлиза
Максимилиан Вьобер  Максимилиан Вьобервлиза
83' Душан Тадич  Душан Тадичжълт картон
Gedson Fernandesизлиза Gedson Fernandes  75'
Пицивлиза Пици
74' Давид Нерес  Давид Нересизлиза
Каспер Долберг  Каспер Долбергвлиза
72' Дони ван де Беек  Дони ван де Беекжълт картон
Жарделжълт картон Жардел  70'
61' Душан Тадич  Душан Тадичгол
Жонас Гонсалвешизлиза Жонас Гонсалвеш  55'
Харис Сеферовичвлиза Харис Сеферович
Едуардо Салвиоизлиза Едуардо Салвио  48'
Рафа Силвавлиза Рафа Силва
Любомир Фейсажълт картон Любомир Фейса  45'
42' Матийс де Лихт  Матийс де Лихтжълт картон
Жонас Гонсалвешжълт картон Жонас Гонсалвеш  39'
34' Николас Таляфико  Николас Таляфикожълт картон

08 ноември 2018 | 01:59

Време е Аякс да се върне там, където му е мястото - сред най-добрите европейски отбори. 90% вече сме на 1/8 финал. Рейтинг: 10 0

България над Всичко
(Гост)
2
отговор
08 ноември 2018 | 01:17

България води всеки ден тежки битки за територии със съседни страни като Турция , Украйна , Македониш. Линк към играта на страницата ни в Facebook - Erev2BG Рейтинг: 1 1

В ШЛ Мадрид вече печели „защото така” 26 април 2018
Реал Мадрид победи „защото така”. Защото е отбор специалист по преобразуването на действителността, по откъсването от футболната ортодоксалност. В това отношение няма равен. В Мюнхен заби две крошета в ...
Интервюто с Почетино: Аз и Барса вървим в ... 01 октомври 2018
Маурисио Почетино беше един от главните герои на изминалото лято. Неговото име беше първото в списъка с вариантите за заместник на Зинедин Зидан в Реал Мадрид, ала подновяването на договора му с Тотнъм малко преди това ...

Левски | ЦСКА | Лудогорец | Първа лига | Втора лига | Национални отбори по футбол | Купа на България | Англия | Испания | Италия | Германия | Франция | Русия | Шампионска лига | Лига Европа | Мачове на живо | Волейбол | Тенис | Формула 1 | Баскетбол

Съдържанието на този уеб сайт и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права. Всички статии, репортажи, интервюта и други текстови, графични и видео материали, публикувани в сайта, са собственост на Агенция Спортал, освен ако изрично е посочено друго. Допуска се публикуване на текстови материали само след писмено съгласие на Агенция Спортал, посочване на източника и добавяне на линк към www.sportal.bg. Използването на графични и видео материали, публикувани в сайта, е строго забранено. Нарушителите ще бъдат санкционирани с цялата строгост на закона.