Балкан с първа европейска загуба

Балкан Ботевград записа първата си загуба в турнира за Купата на ФИБА Европа. Българският отбор падна драматично със 77:78 (20:24, 26:23, 15:13, 16:18) у дома от АЕК Ларнака. Срещата премина през няколко обрата, а Балкан остава лидер в група "В" с три победи и едно поражение.

Мачът започна равностойно, но тимът от Кипър взе аванс от 24:20 преди вторите 10 минути, в които ботевградчани намалиха изоставането си само на една точка. Във втория период лидерството в срещата се смени на няколко пъти, но АЕК реализира осем поредни точки в последните минути преди паузата. В третата четвърт играта пак вървеше точка за точка, а Балкан водеше с 61:60 преди последната част. Отборът от Ларнака пак направи обрат, но поредни тройки на Танксли Ефианай направиха резултата 71:71. Точно 31.4 секунди преди края пак имаше равенство от 77:77, но гостите реализираха от линията за наказателен удар чрез Владимир Веремеенко и това им помогна да достигнат до драматичния успех. До края Брендън Браун и Димитър Димитров стреляха неточно към коша на АЕК.

Браун реализира 17 точки за домакините, а неговият съотборник Танксли Ефианай завърши с 16 точки. Юре Шкифич беше най-резултатен за тима от Ларнака със своите 23 точки.