Шампионска Лига

Духът на Манчестър Юнайтед оживя на “Алианц Стейдиъм” за драматичен обрат (видео+галерия)

07 ноември 2018 | 23:54 - Обновена
Манчестър Юнайтед постигна изключително ценна победа с 2:1 над Ювентус в среща от група “Н” на Шампионската лига. “Червените дяволи” показаха познатия дух от близкото минало и направиха донякъде изненадващ и нелогичен обрат, за да си тръгнат с трите точки. Домакините бяха отборът, който създаде много повече положения в мача, а удари и две греди. Кристиано Роналдо даде преднина на Юве в 64-ата минута, но Хуан Мата изравни в 86-ата, а в 90-ата автогол на Алекс Сандро донесе победата на гостите. Така бе сложен край на серията от 14 поредни мача без загуба на “бианконерите” във всички турнири от началото на сезона.

Домакините заложиха на триото Пауло Дибала, Кристиано Роналдо и Хуан Куадрадо в атака, а в средата на терена действаха Сами Кедира, Миралем Пянич и Родриго Бентанкур.

Жозе Моуриньо пък бе избрал да пусне в предни позиции Алексис Санчес, Джеси Лингард и Антони Марсиал. Пол Погба, Неманя Матич и Андер Ерера движеха играта в средата на терена.
Домакините създадоха първото положение в мача в 10-ата минута, когато Бентанкур стреля от границата на пеналта и след рикошет топката мина опасно близо до гредата.

В следващия четвърт час на терена бе доста спокойно. Съперниците действаха прибрано и внимателно и положенията пред двете врати липсваха.

В 28-ата минута Матич прати коварен дълъг пас зад защитата за Алексис Санчес и сантиметри не достигнаха на чилиеца да засече топката във вратата отблизо.

В 31-ата минута Ювентус организира бърза контраатака, Сами Кедира бе изведен на стрелкова позиция, но ударът му бе твърде слаб и в ръцете на Давид де Хеа. Две минути по-късно испанският страж бе доста по-затруднен след диагонален удар на Хуан Куадрадо, но се намеси решително и опази вратата си.

В 35-ата минута дойде и най-сериозното положение за Юве. Роналдо върна към точката на дузпата, където бе Кедира, германецът стреля от движение и топката се отби от гредата.

В самия край на полувремето Пол Погба реши да стреля от около 25 метра по земя, но ударът му по никакъв начин не успя да затрудни Войчех Шчесни.

Втората част започна с положение пред вратата на Шчесни. Марсиал пое топката и нахлу на скорост в наказателното поле, но ударът му премина встрани.

Само минута по-късно обаче Ювентус отново имаше малшанс, като Дибала отправи хубав изстрел от границата на пеналта и топката се отби от напречната греда.

В 64-ата минута италианците взеха преднина в мача. Роналдо получи дълъг пас зад защитата и със зрелищен удар от въздуха не остави шансове на Де Хеа за 1:0. Това бе първият му гол в Шампионската лига за този сезон.

В 67-ата минута домакините имаха нова добра възможност. Миралем Пянич отправи силен шут и Де Хеа трябваше да показва класа, за да опази резултата непроменен.

Натискът на Юве се засилваше и в 74-ата минута се стигна до поредната възможност пред вратата на гостите. След бърза контра Роналдо подаде за Куадрадо в наказателното поле, но ударът на колумбиеца бе над напречната греда.

В 77-ата минута Миралем Пянич отправи истински снаряд от дистанция, като кълбото профуча доста близо над вратата.

В 79-ата минута Юнайтед можеше да се върне в мача почти от нищото. Появилият се като смяна Маркъс Рашфорд отправи изненадващ далечен удар, който профуча до гредата.

В 86-ата минута "Червените дяволи" се добраха до изравняавнето. Хуан Мата с прекрасно изпълнение от фаул не остави шансове на Шчесни за 1:1.

В 90-ата минута се стигна и до пълен обрат. При едно центриране от фаул се стигна до разбъркване в наказателното поле и Алекс Сандро си отбеляза автогол.

В добавеното време англичаните можеха да вкарат и трети гол. Маркъс Рашфорд излезе сам срещу Шчесни, който с крак успя да спаси удара му.

В крайна сметка трите точки отидоха на сметката на Манчестър Юнайтед и отборът вече има 7, като заема 2-ата позиция във временото класиране в групата. Юве остава начело с 9 спечелени точки до момента.

Марио Манджукичвлиза Марио Манджукич  Антони Марсиал  Антони Марсиалжълт картон
86' Хуан Мата  Хуан Матагол
Матия Де Шилиоизлиза Матия Де Шилио  83'
Андреа Бардзаливлиза Андреа Бардзали
79' Андер Ерера  Андер Ерераизлиза
Маруан Фелайни  Маруан Фелайнивлиза
Алексис Санчес  Алексис Санчесизлиза
Хуан Мата  Хуан Матавлиза
Пауло Дибалажълт картон Пауло Дибала  75' Андер Ерера  Андер Ереражълт картон
70' Джеси Лингард  Джеси Лингардизлиза
Маркъс Рашфорд  Маркъс Рашфордвлиза
Кристиано Роналдогол Кристиано Роналдо  65'
Сами Кедираизлиза Сами Кедира  61'
Блес Матюидивлиза Блес Матюиди
Алекс Сандрожълт картон Алекс Сандро  55'
12' Неманя Матич  Неманя Матичжълт картон