Шампионска Лига

Байерн не се затрудни с АЕК и тропа на вратата на елиминациите (видео)

07 ноември 2018 | 23:52 - Обновена
Отборът на Байерн (Мюнхен) победи с 2:0 АЕК (Атина) в четвъртия си мач от Група “Е” на Шампионската лига. Автор на двете попадения бе Роберт Левандовски. Полякът откри от дузпа в средата на първата част, а двайсетина минути преди края на срещата удвои.

Баварците не оставиха съмнение, че са значително по-класният тим на терена, въпреки че отново не показаха много силна игра, като единствено добрите намеси на няколко пъти на стража на гърците Василис Баркас предотвратиха резултатът да набъбне още повече. С успеха си днес германците до голяма степен си подпечатаха преминаването към елиминационната фаза. За да бъде това факт на 100%, Байерн се нуждае от една точка в оставащите два мача.

С първия съдийски сигнал Байерн наложи териториален натиск, но АЕК изглеждаше по-опасният отбор в началото на срещата. Един удар с глава на Лампропулос мина покрай вратата на Мануел Нойер. Постепенно германците взеха все по-осезаемо инициативата и на няколко пъти застрашиха Баркас. Така се стигна до 31-ата минута. Тогава при едно изпълнение на корнер Урош Кочиш събори Левандовски в наказателното поле и съдията посочи бялата точка. От дузпата полякът бе точен и даде преднина на тима си.

През втората част Байерн стана още по-настъпателен, но АЕК хвърли доста сили, за да спира атаките. Постепенно и вратарят на гърците трябваше да се включва по-активно и да се намесва след удари на Леон Горетцка и Левандовски. Все пак логичното се случи в 71-ата минута и Байерн поведе с 2:0. Тогава след ъглов удар топката стигна до непокрития поляк на задната греда, който протегна крак и прати кълбото за втори път в мрежата на съперника.
В последните минути темпото спадна, след като Байерн се успокои от преднината си, а АЕК нямаше много възможности и сили да застраши вратата на Нойер, който на моменти действаше като полузащитник и се подвизаваше в близост до средата на терена. Така Байерн се поздрави с резонен успех без видимо да хаби твърде много сили.

В класирането Байерн е лидер с десет точки. Вторият Аякс е с две по-малко - осем, а третият Бенфика е с четири. При това положение германците ще са в следващата фаза на надпреварата, ако вземат точка при домакинството си на Бенфика или гостуването си на Аякс. Това може да се случи и ако или холандците, или португалците не запишат победи срещу АЕК. Гърците от своя страна остават без актив и четири загуби до момента.

БАЙЕРН - АЕК 2:0
1:0
Левандовски (31-д)
2:0 Левандовски (71)

БАЙЕРН: Нойер, Алаба, Хумелс, Боатенг, Кимих, Горетцка, Мартинес, Мюлер, Рибери, Гнабри, Левандовски

АЕК: Баркас, Хулт, Кочиш, Чигринский, Лампропулос, Бакакис, Алеф, Смоеш, Галанопулос, Манталос, Понсе

Томас Мюлер Томас Мюлер25 Никлас Хулт23 Никлас Хулт
Хавиер Мартинес Хавиер Мартинес8 Константинос Галанопулос25 Константинос Галанопулос
Рафинявлиза Рафиня
79' Петрос Манталос  Петрос Манталосизлиза
Лукас Бойе  Лукас Бойевлиза
78' Константинос Галанопулос  Константинос Галанопулосизлиза
Родриго Гало  Родриго Галовлиза
Роберт Левандовскигол Роберт Левандовски  71'
67' Василис Ламбропулос  Василис Ламбропулосжълт картон
Алеф  Алефизлиза
Ерик Моран  Ерик Моранвлиза
64' Андре Симоеш  Андре Симоешжълт картон
Роберт Левандовскидузпа Роберт Левандовски  31'
29' Урош Чосич  Урош Чосичжълт картон