"Синя звездна класация", ОСК "Левски" награждава най-добрите си спортисти

Реал Мадрид се отприщи и головете заваляха (видео+галерия)

Европейският крал Реал Мадрид напомни за силата си, разбивайки с 5:0 като гост Виктория Пилзен в мач от група G на Шампионската лига. Карим Бензема се качи на гребена на вълната с две попадения (21 и 37) и вече има над 200 гола за "лос бланкос" и цели 58 в Шампионската лига. Каземиро (23), Гарет Бейл (40) и Тони Кроос (67) също се отчетоха с попадения за головата фиеста. Така новият треньор на "белите" Сантиаго Солари записа трета поредна победа. Неговият отбор пък е лидер в групата заедно с Рома.
Наставникът на европейския крал остави на пейката Лука Модрич, Иско и Марко Асенсио, залагайки в атака на Лукас Васкес, Карим Бензема и Гарет Бейл. Дани Себайос влезе в халфовата линия. Тибо Куртоа измести Кейлор Навас и Солари ясно показа кой е титулярният му вратар. Бившият играч на Левски Роман Прахозка излезе от първата минута за чехите при схема 4-2-3-1.
"Лос бланкос" стартираха несъсредоточено, като Каземиро сбърка неведнъж. В деветата минута Начо Фернандес едва не си отбеляза автогол. След центриране отляво на Хрошовски бранителят игра с коляно и прати топката в напречната греда. Чехите продължиха със заплашителните си акции. В 11-ата Прохазка центрира към втората греда и сантиметри не стигнаха на Чори да стреля с глава от чиста позиция.
Гостите от "Сантиаго Бернабеу" нанесоха два тежки удара на своя съперник, възползвайки се от две техни грешки. В 21-ата Бензема си поигра с куп играч на домакините, преодолявайки трима с един финт, след което мушна топката между краката на вратаря - 0:1. Това беше гол номер 200 за френския стрелец с екипа на Реал. Две минути по-късно Каземиро беше изпуснат при корнер и реализира с глава - 0:2.
В 28-ата Гарет Бейл стреля отдалеч и изненада сериозно стража, който изби несигурно. Паниката в отбраната на Виктория продължи и топката се движеше опасно в наказателното поле. В 33-ата домакините можеха да се върнат в мача след хубава атака. Топката се разходи в наказателното поле на мадридчани, а непокритият Копич замахна, но не я уцели.
В края на полувремето Мадрид съвсем отчая своя съперник. В 37-ата Бейл свали топката с глава за Бензема и френският нападател от пет метра насочи в мрежата отново с глава - 0:3. Минута по-късно капитанът Серхио Рамос неумишлено удари Хавел с лакът в носа и предизвика фрактука и бурно кръвотечение. В 40-ата Лукас Васкес напредна на скорост в лявата част на наказателното поле, подаде към Серхио Регилон, който центрира, Бензема отигра с глава и подаде към Бейл, който, оставен сам, намери пътя към мрежата за 0:4.
Второто полувреме започна с две спасявания на Тибо Куртоа. В 50-ата минута белгийският страж се намеси с крак. Две минути по-късно Куртоа изби над гредата след силен шут на Копич. Испанците понамалиха темпото, примирени с категоричното си голово предимство. В 62-ата героят тази вечер Бензема отстъпи място на Винисиус Жуниор.
В 67-ата "лос бланкос" развиха чудесна контра, тъй като домакините се бяха втурнали напред. Винисиус се устреми към наказателното поле, подаде вляво към Тони Кроос, който много технично копна топката над вратаря и направи 0:5. В последните секунди Бейл удари греда и така резултатът остана 0:5.
На "белите" им предстои гостуване на Рома след 20 дни за определяне победителя в групата. Преди това Реал има още две гостувания в Ла Лига - на Селта и на Ейбар.