Шампионска Лига

Рома измъкна трите точки срещу ЦСКА в Москва с помощта на спорен гол (видео + галерия)

07 ноември 2018 | 21:46 - Обновена
Отборът на Рома си тръгна с ценни три точки от гостуването си на ЦСКА (Москва) в двубой от група G на Шампионската лига, побеждавайки с 2:1. Костас Манолас откри резултата в полза на римляните в 4-ата минута. В 50-ата Арнор Сигурдсон изравни за домакините, които шест минути по-късно останаха с човек по-малко след червен картон на Магнусон. Пелегрини донесе победата за гостите в 59-ата минута, но той беше в положение на засада.

Наставникът на московчани Виктор Гончаренко подреди отбора в схема 4-2-3-1. Капитанът Игор Акинфеев застана на вратата, докато четиримата пред него бяха Марио Фернандес, Кирил Набабкин, Родриго Бекао и Хьордур Магнусон. Опорни халфове бяха Яка Бийол и Илзат Ахметов. В по-предни позиции стартираха Никола Влашич, Арнор Сигурдсон и Иван Обляков. Атаката водеше Фьодор Чалов. Еузебио Ди Франческо също заложи на 4-2-3-1. Робин Олсен пазеше на вратата. В защита играха Давиде Сантон, Костас Манолас, Федерик Фасио и Александър Коларов. Стивън Нзонзи и Браян Кристанте действаха като опорни халфове. Един Джеко беше на върха на атаката, а зад него му помагаха капитанът Алесандро Флоренци, Лоренцо Пелегрини и Джъстин Клуйверт.
Двубоят започна фантастично за гостите от Рим. Още в 4-ата минута те откриха резултата в своя полза, след като при изпълнение на корнер Костас Манолас изпревари Акинфеев и нанесе удар с глава, топката се удари в ръката на вратаря и влетя в мрежата му. Постепенно Рома отстъпи инициативата на ЦСКА, но в последвалите минути нямаше сериозни голови положения пред двете врати. В 29-ата Флоренци беше изведен на добра позиция, но той се препъна и слабият му удар отиде в ръцете на Акинфеев. Минута по-късно стражът отрази коварен шут на Коларов от пряк свободен удар. В 40-ата минута топката стигна до непокрития Шенников, който на няколко метра от вратата стреля с глава над напречната греда.
Втората част домакините бяха на ред да празнуват. В 50-ата минута Сигурдсон се пребори със Сантон за топката и веднага я прати във вратата на Олсен за 1:1. Само шест по-късно обаче московчани останаха с човек по-малко, след като Магнусон получи от главния рефер Джунейт Чакър втори жълт и съответно червен картон за фаул срещу Клуйверт точно пред наказателното поле на "армейците".
"Вълците" бързо се възползваха от численото си превъзходство и още в 59-ата минута отново излязоха напред в резултата. След неуспешен удар на Кристанте топката рикошира в Джеко и се озова в Пелегрини, който не се затрудни да отбележи и да върне преднината на своя тим. Авторът на попадението обаче беше в положение на засада. В 62-ата Джеко добре се справи с руската защита, но ударът му беше слаб и попадна в обятията на Акинфеев. До края на мача липсваха големи опасности пред двете врати и така римският тим се поздради с победата.
С днешния успех Рома е на първо място в групата с 9 точки, докато ЦСКА е на 3-ото с актив от 4. В по-късен двубой играят вторият Реал Мадрид и четвъртият Виктория Пилзен.
Хетаг Хосонов Хетаг Хосонов80 Жуан Жезус5 Жуан Жезус
88' Алесандро Флоренци  Алесандро Флоренциизлиза
Жуан Жезус  Жуан Жезусвлиза
82' Лоренцо Пелегрини  Лоренцо Пелегриниизлиза
Nicolo Zaniolo  Nicolo Zanioloвлиза
Илзат Ахметовизлиза Илзат Ахметов  76'
Хетаг Хосоноввлиза Хетаг Хосонов
70' Джъстин Клуйверт  Джъстин Клуйвертизлиза
Дженгиз Юндер  Дженгиз Юндервлиза
Арнор Сигурдсонизлиза Арнор Сигурдсон  64'
Никита Черноввлиза Никита Чернов
59' Лоренцо Пелегрини  Лоренцо Пелегринигол
Хьордур Магнусончервен картон Хьордур Магнусон  56'
Арнор Сигурдсонгол Арнор Сигурдсон  50'
Хьордур Магнусонжълт картон Хьордур Магнусон  30'
Марио Фернандесизлиза Марио Фернандес  12'
Георгий Шенниковвлиза Георгий Шенников
4' Костас Манолас  Костас Маноласгол