Валенсия най-сетне зарадва "Местайя" (видео+галерия)

Отборът на Валенсия стигна до задължителната победа срещу гостуващия Йънг Бойс, надделявайки с 3:1 в среща от група Н на Шампионската лига. Санти Мина (4 и 42) и Карлос Солер (56) зарадваха изстрадалите фенове на “Местайя”. Това е едва втора победа на валенсианци от началото на сезона, след като първата беше в Примера дивисион. С успеха "бланкинегрос" временно изместиха Манчестър Юнайтед от второто място в групата.
Наставникът на "бяло-черните" Марселино подреди 4-4-2 с нападение, оформено от Родриго и Санти Мина. Швейцарският тим разчиташе в атака на Гийом Оаро и Роже Асале. Вижте съставите в графиката долу.
В четвъртата минута Родриго прати топката в мрежата на гостите, но след вдигнат флаг за засада. Повторенията оставиха съмнения дали наистина нападателят е бил в такава позиция.
"Прилепите" продължиха да атакуват по-често и откриха резултата в 14-ата минута. Родриго Морено атрактивно финтира с тяло, подаде в наказателното поле към Карлос Солер, който насочи топката по диагонала, тя се отби от гредата, а Санти Мина успя да я добута в мрежата от четири метра - 1:0. Ключов момент в атаката беше впечатляващият с тяло на Родриго, при който Фон Берген допусна топката да го прехвърли.
Швейцарският тим се изнесе по-напред след гола. В 25-ата Асале остана абсолютно сам на втора греда, но не съумя да стреля от въздуха, а след това и не се ориентира добре, завъртайки се на 360 градуса в търсене на топката. Гостите изравниха в 37-ата след скоростна акция. Асале шутира по диагонала, топката, рикошира леко в крака защитник и влетя с ъгъла с помощта и на гредата - 1:1.
"Лос че" отново намериха начин да поведат. В 42-ата Дани Вас намери Солер, който центрира в наказателното поле, Мина се измъкна от засадата и сложи крак на високата топка, пращайки я в мрежата - 2:1.
Второто полувреме започна превъзходна за испанците. В 56-ата те покачиха преднината си. Родриго и Солер направиха двойно подаване по десния фланг, халфът напредна в наказателното поле и шутира по диагонала до гредата - 3:1.
Този гол на практика сложи край на интригата. В 77-ата гостите останаха с човек по-малко след директен червен картон на Саного. Играчът на швейцарците влезе много грубо в коляното на Франсис Коклен, а топката беше на тревата.