Арда и Раковски без загуба в Група Б от Висшата лига

Отборите на Арда (Кърджали) и Раковски 1964 (Севлиево) продължават без загуба в група Б от първенството във втората група по волейбол при мъжете - на Висшата лига. И двата тима записаха победи в третия кръг на шампионата, мачовете от който се играха в три дни (петък – неделя)

Първо, в петъчния ден тимът на Раковски 1964 надигра като гост Виктория Волей (Пловдив) с 3:1 (25:21, 12:25, 25:21, 25:21) и продължава отлично в изявите си през този сезон.

В неделя, в последния двубой от кръга, волейболистите на Арда победиха като домакин Попово 09 с 3:0 (25:12, 25:23, 25:22). Така двата състава са в челото на група Б, като имат еднакъв актив от 9 точки и 1 загубен гейм, но кърджалийци изпреварват съперника за първото място с по-добро точково съотношение в изиграните геймове. Трети са представителите на Виктория Волей, с две победи, една загуба и 6 точки.

„Спечелихме категорично първия гейм срещу Попово на 12 точки. След това дадохме шанс на всички момчета да се изявят. Вървим добре и имаме добър отбор. Целта ни този сезон е спечелване на Висшата лига и завръщане в Суперлигата“, коментира за BGvolleyball.com президентът на Арда Милко Багдасаров.

Третия кръг не мина без интрига, като се получиха две петгеймови битки. Отборът на Строител (Пловдив) зарадва феновете си изявите си, като надигра Берое 2016 (Стара Загора) с 3:2 гейма. С това пловдивчани записаха първи успех в групата, като се намират на шесто място с 2 точки.

С труден успех се поздравиха и волейболистите на Царево, които надделяха при гостуването си на Черноморец (Бяла) с 3:2 гейма. След този мач Царево заема четвърта позиция с две победи, една загуба и 5 точки.

Програма, резултати и временно класиране в група Б вижте тук.